Bolno prizemljenje Kragujevčana: „Crveno-beli“ bacili „petardu“ pod noge Dudićevoj četi

Na bolan način su fudbaleri Radničkog 1923 okončali prolećnu seriju trijumfa. Izabranici trenera Feđe Dudića su na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije i lideru na tabeli, Crvenoj zvezdi, u okviru 26. kola Mozzart Bet Superlige, pretrpeli najteži poraz u dosadašnjem delu prvenstva – 0:5 (0:2).

Sve što je lepo ima svoj kraj. Tako je i nestvaran niz fudbalera Radničkog 1923 od sedam uzastopnih trijumfa morao u jednom trenutku morao da bude prekinut. Doduše, nisu Kragujevčani očekivali ovako bolno prizemljenje kakvo su doživeli na gostovanju braniocu titule i lideru prvenstva, Crvenoj zvezdi. Dva brzo i jeftino primljena gola u prvih dvadeset minuta utakmice, a zatim i isključenje kapitena Simovića na samom startu drugog poluvremena nakon dva ekspresno dobijena žuta kartona u značajnoj meri su kumovali rezultatskom debaklu “crvenih” na stadionu “Rajko Mitić”.

Pokušao je trener Dudić da sa nešto bržom i pokretljivijom postavom, bez klasičnog napadača, napravi probleme šampionu, ali nije uspeo u tom svom naumu. Njegov tim je praktično svih devedeset minuta bio pod opsadom veoma inspirisanog domaćina, koji je želeo da osvajanjem sva tri boda u duelu sa najuspešnijim timom prolećnog dela Mozzart Bet Superlige potvrdi liderski status i uveća bodovnu distancu u odnosu na drugoplasirani Partizan.

“Crveno-beli” su od prvog minuta počeli da pletu matnu mrežu, u koju su se Šumadinci upecali već u 10. minutu. Lopta je posle centrašuta Kange preletela Lekovića i pala pravo na nogu Marka Stamenića, koji ne propušta priliku da upiše svoj prvenac u crveno-belom dresu.

Možda je čuvar mreže “crvenih” mogao bolje da reaguje i situaciji kod prvog Zvezdinog gola, ali je zato u 17. minutu skinuo čist “zicer” Osmanu Bukariju. Ipak, nije mu bilo spasa tri minuta kasnije, kada je snažni Šerif Endiaje na asistenciju Srđana Mijailovića petom skrenuo loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor je i Zvezdin Korejac Hvan mogao da se upiše u strelce posle povratne lopte Mirka Ivanića, ali je šutirao pored stative.

Sve nade Kragujevčana definitivno su pokopane na samom startu drugog poluvremena, kada je kapiten Simović za manje od tri minuta zaradio dve javne opomene, nakon čega su Šumadinci bili primorani da nastave utakmicu sa desetoricom igrača.

Brojčanu nadmoć “crveno-beli” su uspeli da materijalizuju već u 50. minutu, kada je Šerif Endijae svojim drugim pogotkom na utakmici povisio na 3:0. Potim se u listu strelaca upisao i Hvan posle lepe solo akcije Olajinke, koji je provozao “biciklicu” kroz odbranu Radničkog 1923, pre nego što je “poslužio” Korejanca, da bi goleadu na stadionu “Rajko Mitić“ zaključio Aleksandar Katai, koji je sa dva-tri vešta driblinga izbacio kompletnu odbranu “crvenih”, pre nego što je matirao nemoćnog Lekovića, koji je ujedno i najzaslužniji što su Šumadinci izbegli još ubedljiviji poraz, budući da je samo u drugom poluvremenu uspeo da skine dve-tri “zicera”.

Bio je ovo prvi poraz Kragujevčana u poslednjih deset prvenstvenih rundi, koji se srećom nije odrazio na njihov položaj na tabeli. “Crveni” su zadržali četvrto mesto na tabeli sa 41 bodom, ispred Čukaričkog i Vojvodine koji su osvojili bod manje.

Nakon dvonedeljne reprezentativne pauze, Šumadinci će u narednom 27. kolu, koje je na programu 30. i 31. marta, ugostiti ekipu Napretka iz Kruševca.

DUDIĆ: NEĆE NAS OVAJ PORAZ UBITI

Fantastičnu seriju od šest prolećnih trijumfa kragujevački superligaš prekinuo je na stadionu „Rajko Mitić“. Branilac titule i od nedavno vodeći tim Mozzart Bet Superlige bio je jednostavno prevelik zalogaj za Dudićevu četu, koja jednostavno nije bila kadra da se odupre veoma raspoloženom i nadahutom domaćinu.

„Crveno-beli“ su odličnim i prilično efikasnim izdanjem u susretu sa najvećim hitom ovogodišnjeg izdanja Mozzart Bet Superlige samo potvrdili veliki uspon forme od početka prolećnog dela prvenstva.

– Dobra utakmica između dva kvalitetna tima, sa dosta šansi i golova. Znali smo da neće biti lako izaći na kraj sa jednom ekipom koja igra veoma nadahnuto, disciplinovano i agresivno, i koja se sa pravom nalazi u gornjem delu tabele. Radnički je i u današnju utakmicu ušao sa željom da se nadigrava, ali smo se mi dobro pripremili, postigli na vreme golove, da bismo posle crvenog kartona za njihovog kapitena lako priveli utakmicu kraju – prokomentarisao je šef struke „crveno-belih“ Vladan Milojević ubedljiv trijumf svog tima.

Strateg Radničkog 1923 Feđa Dudić nije bio zadovoljan načinom na koji je njegova ekipa ušla u utakmicu. Preveliki respekt prema domaćinu doveo je do toga da Kragujevčani u prvih dvadeset minuta igre prime dva gola.

– Možda je čitava atmosfera pomalo uplašila igrače. To je dovelo do toga da faktički sami sebi damo prvi gol. I taman kada je izgledalo da smo na dobrom putu da se stabilizujemo, Zvezda je postigla drugi gol. Tek tada smo krenuli da igramo onako kako smo se dogovarili pre početka utakmice. Mislim da smo do odlaska na odmor bili ravnopravan rival Zvezdi, a onda je početkom drugog poluvremena usledilo to isključenje Simovića, nakon čega je utakmica praktično bila rešena. Na kraju smo svi jedva čekali da se utakmica što pre završi – izneo je Dudić svoje viđenje utakmice.

Imao je bosanski stručnjak dosta zamerki na račun igre u defanzivi, koja je u prethodnim utakmicama fukcionisala besprekorno.

– Sigurno da sam nezadovoljan nivoom odgovornosti i disciplinom u igri u prvom poluvremenu. Tu pre svega mislim na fazu defanzive po kojoj smo bili prepoznatljivi jer smo uvek do sada imali plan kojeg smo se držali do kraja. Danas to nije bilo slučaj i to je nešto na čemu moramo poraditi u narednom periodu – dodaje Dudić.

Šef struke „crvenih“ smatra ovaj poraz neće ozbiljnije uzdrmati njegovu ekipu, koja je uveliko nadmašila očekivanja svojih pristalica.

– Bez obzira na današnji poraz, niko nam ništa ne može zameriti. Možemo biti ponosni na sve ono što smo napravili u dosadašnjem delu sezone, a napravili smo mnogo toga dobrog. Sigurno je da nas ovaj poraz neće ubiti. Napravićemo dobru analizu i pokušati da ovoga izađemo još jači, kako bismo posle pauze, koja će nam dobro doći, nastavili tamo gde smo stali – zaključuje Dudić.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1923 5:0 (2:0)