Važna pobeda Radničkog u Požarevcu

Izuzetno značajnu pobedu u utakmici 28. kola Prve lige ostvarili su fudbaleri Radničkog koji su na gostovanju u Požarevcu savladali Mladi radnik sa 2:1. Tokom celog meča kragujevački tim je bio bolji rival, stvorio je znatno veći broj prilika za gol, a u prvih deset minuta nisu ih iskoristili Spalević, koji je pogodio prečku a nešto kasnije Nedović je bio u povoljnoj situaciji. Do vođstva, Radnički  je došao u 36. minutu, kada se u strelce upisao sve efikasniji Predrag Živadinović i to je bio jedini pogodak u prvom delu susreta. U nastavku nije se značajnije promenio odnos snaga na terenu, a najozbiljnije prilike nisu realizovali Spalević i Živadinović. Požarevljani su izjednačili u 79. minutu izvanrednim golom Kostića, ali ni to nije pormetilo pobednička nastojanja kragujevačkog tima. Samo dva minuta kasnije, u kaznenom prostoru domaćina rukom je igrao Poturović, a glavni sudija meča Nenad Đokić je dosudio najstrožu kaznu koju je Spalević pretvorio u pobedu svog tima, konačnim rezultatom 2:1. Imali su Kragujevčani prilike da do kraja meča dođu i do ubedljivijeg trijumfa, ali ponovo nije bilo koncentracije u samoj završnici. Sa novoosvojena tri boda, Radnički je ostao na drugom mestu na tabeli i u narednom kolu, na stadionu „Čika Dača“ dočekaće ekipu Mladosti iz Lučana.

Mladi radnik – Radnički 1923 1:2 (0:1)