Grošničani osvojili važne bodove

Nikola Petrović, FK Vodojaža. Foto: M. Jovičić.

U vanrednom 27. kolu Zone „Morava“  Grošničani su danas na svom terenu, posle tri uzastopna poraza, savladali kragujevačku Šumadiju 1903 sa 1:0 i osvojili važne bodove u borbi, koja im predtsoji, za opstanak u ligi.

Komšijski derbi zonaša zasluženo je pripao domaćinu. Vodojaža je igrala bolje u prvom poluvremenu i obezbedila rezultatsku prednost, koju je uspela da sačuva do kraja utakmice. Od početka utakmice Grošničani su krenuli napadački u želji da što pre dođu u vođstvo, jer su im bodovi bili preko potrebni, posle neočekivanog poraza na svom terenu od jednog od konkurenata u borbi za opstanak u  Zoni „Morava“  Orlovca iz Mrčajevaca i gubitka bodova u Raški i Cerovcu.

U prvom ozbiljnijoj akciji u tome su i uspeli na samom početku utakmice. U 3. minutu akcija je išla preko desne strane. Lukavi Nikola Petrović je video golmana gostiju Milovanovića da je izašao iznad peterca i uputio je lob udarac koji je završio u mreži Šumadije1903. Očekivalo se da će motivisana ekipa Vodojaže zabeležiti ubedljiviju pobedu protiv podmlađene ekipe sa Bubnja, u kojoj su nastupila samo četiri igrača starija od 20 godina. Međutim,  to se nije desilo i pored pokušaja Dimitrijevića u 22. i Miloša Markovića u 30. minutu da ugroze gol golmana Milovanovića i povećaju prednost.

U finišu prvog poluvremena gosti sa Bubnja imali su dve povoljne prilike za izjednačenje. U 42. minutu posle centrirane lopte sa leve strane Dušan Petrović je umesto mreže uzdrmao prečku. Dva minuta kasnije Živić je sa desne strane došao do peterca, ali je njegov jak udarac završio preko gola, pa se na odmor otišlo sa 1:0 za domaćina.

Drugo poluvreme proteklo je u većoj inicijativi Šumadije 1903, koja nije iskoristila svoje šanse, jer je golman i jedan od najstarijih igrača u Vodojaži  Dužan Janković bio siguran ili su napadači gostiju bili neprecizni.

U 67. minutu i drugi put se Živić našao u gol šansi, ali je ovoga puta glavom loptu sa nekoliko metara poslao preko gola. U 78. minutu Mitrović  je oštro šutirao sa oko 25 metara, ali je golman Janković, loptu, koja je išla u njegov levi donji ugao, uspeo da izbaci u polje. Samo minut kasnije na drugoj strani rezervista Borivoje Ratinac pokušao je da lobuje golmana Šuamdije 1903, ali je prebacio prazan gol i šansa za povećanje prednosti je propala. U finišu susreta  rezervista Grošničana Kovačević nije se snašao u gužvi u protivničkom petercu, jer je njegov udarac, posle slobodnog udarca i odbijanja lopte, izblokiran. Ti minuta pre kraja golman Janković je odbranio udarac Stanojevića iskosa sa leve strane i tako sprečio izjednačenje.

Ovom pobedom Vodojaža je prekinula neuspešnu seriju od tri uzastopna poraza i pokušaće da i u drugom komšijskom derbiju sa Pobedom u Beloševcu, koja je savladala Trepu u Kosovskoj Mitrovici sa 2:1,  narednog vikenda ostane neporažena.

U ostalim susretima 27. kola Zone „Morava“ danas su postignuti sledeći rezultati: Slavija – Orlovac 0:1, Partizan (C) – Bane 4:4, Mokra Gora – Tutin 1:2, Metalac (K) – Omladinac (NS) 0:1.

Vodojaža – Šumadija 1903 1:0 (1:0)

GROŠNICA
Igralište: FK Vodojaža.
Gledalaca: 50.
Sudija: Dušan Milanović (Kragujevac).
Strelac: Nikola Petrović u 3. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Jokić, Ljubisavljević (Vodojaža), Potrić (Šumadija 1903).

VODOJAŽA: Janković, Milenković, Keljević (Galamić), Ilić, Jokić, D.Markoviić, Petrović (Kovačević), M. Marković, Ljubisavljević (Đorđević), Dimitrijević, Mitrović.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Radulović (Simić), Mimović, Nešković, Potrić, Bošković (Stefanović), Vidojević, Petrović (Stanojević), Živić, Simić, Lazarević.

Igrač utakmice: Dušan Janković (Vodojaža).