Urošević pokvario slavlje Valjevcima (FOTO)

JUNAK UTAKMICE NA BUBNJU: Strahinja Urošević

Jedan od najzanimljivijih mečeva 29. kola Srpske lige „Zapad“ odigran je danas na Bubnju, gde je domaća Šumadija 1903 pred punim tribinama ugostila valjevsku Budućnost Krušik. Ova utakmica imala je i veliki značaj za drugog kragujevačkog srpskoligaša, Radnički 1923, koji se sa Valjevcima bori za prvo mesto i plasman u viši rang, Prvu ligu Srbije. Iako je Budućnost vodila od 73. minuta pogotkom kapitena Raševića, na kraju je Strahinja Urošević, nekadašnji igrač Radničkog 1923, u 90. minutu poravnao rezultat i pokvario slavlje gostima iz Valjeva.

Fudbaleri Šumadije 1903 pred početak susreta na Bubnju

Susret na Bubnju izazvao je veliko interesovanje među kragujevačkim ljubiteljima fudbala. Postavljalo se pitanje da li će Šumadija 1903, koja je sjajnim igrama ovog proleća još ranije osigurala opstanak u srpskoligaškom rangu, imati motiva da se suprotstavi ekipi iz Valjeva, kojoj je pobeda na Bubnju bila neophodna kako bi sačuvala kakvu-takvu šansu za prvo mesto na kraju sezone. Šumadinci su, kako se ispostavilo, odigrali časno i pošteno, i zasluženo došli do boda pogotkom u samom finišu susreta.

Zavidan broj gledalaca na Bubnju

Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri oba tima. Prvi su pripretili domaći preko Uroševića u 5. minutu igre, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je golman Budućnosti Srđan Bogosavljević odlično intervenisao.

Nova šansa za Šumadiju viđena je u 17. minutu. Dobrić je uputio odličnu dugu loptu ka brzonogom Jovoviću, koji je izbio sam pred gol gostiju, ali je u poslednjem trenutku neko od fudbalera Budućnosti uspeo da ga stigne i onemogući da uputi udarac na željeni način. Desetak minuta kasnije Jovović se ponovo našao u šansi nakon ubačene lopte sa desne strane, ali je zakasnio za korak ili dva.

Gosti iz Valjeva su prvi put ozbiljnije pripretili u 28. minutu kada je Popović uputio opasan udarac sa 14-15 metara, ali je lopta zakačila nekog od igrača Šumadije i završila u korneru.

Nova opasnost pred golom Šumadije dva minuta kasnije. Nakon udarca iz ugla, Janković je na prvoj stativi bio brži od golmana Nastića, međutim, njegov udarac glavom prohujao je preko gola.

Najbolji strelac Šumadije, Nenad Đurđević, danas je bio dobro čuvan

U drugom poluvremenu gosti iz Valjeva su pojačali pritisak ka golu Šumadije. Visokim presingom oni su onemogućavali fudbalere domaćeg tima da organizuju neku smislenu akciju, ali je to otvorilo prostor za kontre izabranicima trenera Miroslava Stakića.

Prijović je u 63. minutu uputio neugodan udarac, koji je Nastić nekako uspeo da ukroti, a četiri minuta kasnije grešku iskusnog Božovića umalo je kaznio Rašević, koji je umesto udarca na gol odlučio da asistira svom saigraču, što se pokazalo kao pogrešna odluka.

Ipak, u 73. minutu Valjevci stižu do vođstva. Svemu je prethodila greška fudbalera Šumadije na sredini terena, Popović je dobio loptu po levoj strani, zatim uposilio svog kapitena Raševića na prvoj stativi, kome nije bilo teško da zatrese mrežu Kragujevčana.

Kapiten Budućnosti Rašević (crveni dres), strelac vodećeg gola za svoj tim

Ovaj gol izazvao je veliku nervozu i negodovanje među prisutnom publikom na Bubnju, a to nezadovoljstvo je kulminiralo nekoliko trenutaka nakon vodećeg gola gostiju, kada je zbog faula nad Đorđevićem poništen pogodak domaćem timu.

U 76. minutu pokušao je ponovo Rašević udarcem sa leve strane, ali pored gola. Revaširao mu se na drugoj strani Todorović, čiji je udarac sa distance takođe završio van okvira gola.

Opasno su Valjevci zapretili u 85. minutu nakon kornera kada je lopta preletela golmana Šumadije Nastića, ali i štopera gostiju Gentića.

A onda, u poslednjem minutu regularnog dela utakmice, Vulić je uputio idealan centaršut sa leve strane, a Strahinja Urošević u stilu rasnog centarfora glavom zatresao mrežu gostiju za erupciju oduševljenja na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – BUDUĆNOST KRUŠIK  1:1 (0:0)

KRAGUJEVAC:
Stadion: Bubanj
Gledalaca: 500
Sudija: Nenad Đorđević (Guča)
Pomoćnici: Milorad Lekić (Araneđelovac), Nenad Petrović (Užice)
Strelci: Urošević u 90. minutu za Šumadiju 1903, Rašević u 73. minutu za Budućnost Krušik.
Žuti kartoni: Dobrić, Živadinović, Đurđević (Šumadija 1903), Stevanović (Budućnost Krušik)

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Dobrić (od 73. minuta Vukojičić), Marić, Božović, Jovović, Đurđević, Urošević, Nedović, Živadinović (od 92. minuta Milojević). Trener: Miroslav Stakić

BUDUĆNOST KRUŠIK: Bogosavljević, Đorđević, Spasenović, Soldatović, Gentić, Stevanović, Ristić, Janković, Prijović (od 80. minuta Radović), Rašević, Popović. Trener: Dejan Nikolić

NAJBOLJI TIM OVOG PROLEĆA: Fudbaleri Šumadije 1903

Bio je ovo treći uzastopni remi fudbalera Šumadije 1903 na svom terenu. Sa 39 osvojenih bodova Šumadinci se kolo pre kraja nalaze na šestoj poziciji, a u poslednjem, 30. kolu gostovaće ekipi Poleta u Ljubiću.

Na drugoj strani Budućnosti Krušik je nakon ovog remija ostala još samo teoretska šansa u borbi za plasman u viši rang. Radnički 1923 je remizirao sa ekipom Mokre gore u Zubinom Potoku (1:1) i zadržao tri boda prednosti u odnosu na Valjevce pred poslednje kolo, u kome će ugostiti FAP iz Priboja, dok će Budućnost Krušik u Valjevu dočekati poslednjeplasiranu Jošanicu.

SAMO BOD SA BUBNJA: Fudbaleri Budućnosti Krušik