Stević obezbedio „pirovu pobedu“ Arsenalu

Fudbaleri Arsenala osvojili su važne bodove, ali opstanak u ligi više ne zavisi samo od njih

U 28. kolu Zone „Morava“ fudbaleri Arsenala danas su odigrali jednu od najboljih utakmica ovog proleća i golovima Stevića u 22. i 74. minutu zasluženo savladali favorizovanu ekipu Radničkog iz Kovača kod Kraljeva sa 2:0 (1:0).

Iako ima da odigra još jedan susret do kraja sezone, budući da je u poslednjem kolu slobodan, palilulski zonaš je jednom nogom već u nižem rangu, ali opstanak u ligi zavisi i od rezultata Ovčara i Miokovaca, kao i raspleta u Srpskoj ligi „Zapad“.

Arsenal je dobro počeo i posle dvadesetak minuta napadačke igre uspeo da dođe u vođstvo od 1:0. Fudbaleri gostujućeg tima su nespretno reagovali nakon ubačene lopte u svoj šesnasterac, što je iskoristio Stević i zatresao mrežu protivnika.

Posle ovog pogotka fudbaleri iz Kovača počeli su da igraju nervoznije i da prigovaraju na odluke sudija, koji im je u prvom poluvremenu podelio četiri žuta kartona.

Fudbaleri Arsenala nastavili su sa sigurnom igrom i u drugom poluvremenu. Odigrali su sigurno u odbrani i kontranapadima pokušavali da postignu i drugi gol. To su i ostvarili u 74. minutu, kada su iskoristili uspavanost odbrane gostiju. Sa desne strane šutirao je Stević, a kratko odbijenu loptu isti igrač je poslao u mrežu i povećao prednost domaćeg tima na 2:0.

Do kraja susreta gosti nisu imali ozbiljnije šanse za gol, dok fudbaleri Arsenala nisu iskoristili neke šanse od kojih su najpovoljnije propustili Stević i Milutinović.

Mislim da je ovo bila najbolja patrija naše ekipe u ovoj sezoni. Da smo ovako igrali još neke utakmice sa drugim protivnicima, ne bi bilo problema oko opstanka u ligi. Ostaje nam još susret sa Treepčom u Kosovskoj Mitrovici. Probaćemo da pobedimo i u toj utakmici, ali opstanak više ne zavisi od nas, već od rezultata ostalih ekipa koje se bore da zadrže status zonaša, ali i od toga da li u Zonu „Morava“ dolazi neko iz Srpske lige „Zapad“ – rekao je za KGsport.info Željko Buzić, trener Arsenala, posle današnje pobede u duelu sa Radničkim iz Kovača.

ARSENAL – RADNIČKI (Kovači) 2:0 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Borko Radović.
Pomoćnici: Andrija Mladenović, Dragan Jelušić (svi iz Čačka).
Strelac: Stević u 22. i 74. minutu.
Žuti kartoni: Lazarević, Todorov, Otović, Janjoš (Arsenal), Radosavljević, Obradović, Gligorijević, Trnavac (Radnički).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Lazarević, Nedeljković, Milutinović, Todorov, Ignjatović, Stević (od 88. Milovanović), Stefanović (od 74. Janjoš), Đurić (od 56. Drekalović), Otović.

RADNIČKI: Jorgić, Cvetković, G. Đokić, Radosavljević, B. Đokić, Obradović, Stolić, Gligorijević (od 65. Stojanović), Milić (od 76. Vulović), Trnavac, Stevanović.

Danas su odigrane još dve utakmice 28. kola Zone „Morava“. Slavija je priredila radost svojim navijačima pobedom u Čačku u duelu sa trećeplasiranom Slobodom od 4:1. Dva pogotka postigao je Matejić, u 16. i 24. minutu, a po jednom su se u strelce upisali Kovačević u 32. i Nešković u 85 minutu. Jedini pogodak na utakmici domaći tim postigao je u 76. minutu preko Šačevića.

Takovo je u Gornjem Milanovcu savladalo lidera na tabeli ekipu Tutina sa 4:1. Ekipa Sušice sutra dočekuje jednog od kandidata za niži rang Ovčara iz Mrakovice.

Posle današnjih susreta Slavija je obezbedila opstanak u ligi i sa 33 boda zauzima mesto u sredini tabele, a Arsenal je sa 24 boda zadržao pretposlednje mesto na tabeli. Sušica je poslednja sa pet bodova i dve utakmice manje od Arsenala.