Ubedljiva pobeda Šumadije na Bubnju

Fudbaleri Šumadije 1903 (beli dresovi) odigrali su danas efikasno i zasluženo osvojili bodove

Utakmicama 16. kola danas je nastavljeno prvenstvo u Srpskoj ligi „Zapad“. Šumadija 1903, pod vođstvom novog trenera Miroslava Stakića, savladala je na Bubnju ekipu Mihajlovca sa 5:2 (1:0) i osvojila važne bodove u borbi za opstanak.

Fudbaleri Šumadije 1903 obradovali su svoje navijače dobrom igrom i ubedljivom pobedom u duelu sa Mihajlovčanima na startu prolećne polusezone. Odigrali su borbeno i efikasno, a gledaoci su videli dva različita poluvremena. U prvom delu susreta sa malo šansi postignut je samo jedan pogodak, ali su se igrači posle odmora raspucali u nastavku i postigli još šest golova.

Prvu priliku za vođstvo domaćeg tima u 15. minutu imao je dvostruki strelac Nenad Đurđević, koji je zamalo zakasnio da posle centaršuta Predraga Živadinovića loptu sprovede u mrežu. Desetak minuta kasnije na drugoj strani David Ljubisavljević je pripretio jakim udarcem sa distance, ali je lopta završila pored gola.

U 30. minutu Živadinović je šutirao preko gola. Međutim, u finišu prvog poluvremena napadač Šumadije 1903 bio je precizniji i prizemnim udarcem sa 16 metara savladao golmana gostiju Milana Kuzmanovića, pa je domaćin, ipak, na odmor otišao sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu trener Stakić je izmenama ubrzao igru, što je materijalizovano sa još četiri pogotka. Brzim kontranapadima preko krilnih pozicija stvarane su šanse, a prvu u 47. minutu nije iskoristio Strahinja Urošević na centaršut Alekse Todorovića sa desne strane. Njegov udarac iz blizine završio je preko gola.

Nekoliko minuta kasnije šansu da poveća prednost domaćina imao je Živadinović, ali je oklevao u završnici i odbrana gostiju je otklonila opasnost. Ipak, u 70. minutu, posle kornera sa leve strane i odbijene lopte, Boris Dobrić je odličnim udarcem povećao prednost Šumadije 1903 na 2:0.

Samo minut kasnije gosti iz Mihajlovca uspeli su preko napadača Miloša Milovanovića da iznenade domaću odbranu i smanje rezultat na 2:1.

To nije pokolebalo igrače Šumadije 1903, koji su krenuli još ofanzivnije. U 75. minutu, posle ubačene lopte Uroševića sa leve strane, štoper Mihajlovca Veljko Marinković je u padu zakačio loptu rukom i sudija Miroslav Matić iz Loznice pokazao je na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Đurđević i povećao prednost svog tima na 3:1.

Najbolji strelac Šumadije 1903 je svojim drugim pogotkom u 82. minutu na asistenciju Uroševića povećao rezultat na 4:1. U listu strelaca upisao se i novajlija Marko Jovović, koji je dva minuta kasnije postigao i peti pogodak za domaći tim.

Mihajlovčani se nisu predavali i u 88. i 90. minutu pokušali su preko štopera Marinkovića i Stanića da ublaže poraz, ali se sigurnim intervencijama istakao golman domaćeg tima Nemanja Nasić. To im je, ipak, uspelo u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Dragan Cvetković postigao drugi pogodak za goste i okončao goleadu na Bubnju – 5:2 za Šumadiju 1903.

Inetersantno je napomenuti da je jesenas u susretu ova dva rivala u Mihajlovcu postignuto pet golova, kada je domaćin slavio sa 3:2.

ŠUMADIJA 1903 – MIHAJLOVAC 5:2 (1:0)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 100
Sudija: Miroslav Matić (Loznica)
Pomoćnici: Milorad Jovanović (Ljig), Željko Đurić (Ub).
Strelci: Živadinović u 42, Dobrić u 70, Đurđević u 75. (iz jedanaesterca) i 82. i Jovović u 84. za Šumadiju 1903, a Milovanović u 71. i Cvetković u 90+3 minutu za Mihajlovac.
Žuti kartoni: Živadinović (Šumadija 1903), Lukić (Mihajlovac).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Milojević (od 46. Vulić), Dobrić, Božović, Petrović, Jovović, Đurđević, Živadinović, Vukojičić (od 75. Savić), Đurović (od 46. Urošević).

MIHAJLOVAC: Kuzmanović, M. Lukić, Stanić, Marinković, Stojković, A. Lukić (Nikoličić), Cvetković, Ljubisavljević, Milovanović, Milosavljević (Bogdanović), Jovanović.

Radnički 1923 danas je izgubio bodove u Požegi u duelu sa Slogom (1:3), ali zadržao prvo mesto sa bodom više od Budućnost Krušika iz Valjeva, koji je odigrao bez golova (0:0) protiv Karađorđa u Topoli. Šumadija 1903 je sa 14 bodova ostala na začelju tabele, ali je smanjila zaostatak za ekipama koje se bore za opstanak.

U ostalim susretima 16. kola postignuti su sledeći rezultati: Smederevo – Loznica 1:2, Jošanica – Polet (Lj) 2:1, FAP – Šapine 1:1, Mokra gora – Železničar 2:4, a Jedinstvo Putevi i Zlatibor igraju sutra.

U narednom, 17. kolu na programu je gradski derbi kragujevačkih srpskoligaša na stadionu „Čika Dača“.