Radnički 1923 se okliznuo u Požegi

NE LEŽE IM POŽEŽANI: Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi na prolećnoj premijeri (Foto: arhiva KGsport.info)

Na startu prolećne polusezone u Srpskoj ligi „Zapad“, fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 poraženi su od ekipe Sloge u Požegi sa 1:3 (0:1).

Sloga je još jednom pokazala da je ekipa koja ne leži Kragujevčanima. Na startu sezone Požežani su na „Čika Dači“ izvukli bod (0:0), a juče su, na prolećnoj premijeri, uspeli da trijumfuju u susretu sa liderom Srpske lige „Zapad“.

Vlado Čapljić je svoj treći mandat na klupi kragujevačkog tima započeo porazom, koji doduše nije suviše poremetio ambicije Radničkog kada je u pitanju povratak u Prvu ligu Srbije. Međutim, ovaj neuspeh je definitivno ukazao na određene probleme u taboru kragujevčkog srpskoligaša, naročito kada je u pitanju defanziva.

Vidno motivisani Požežani su lako probijali po bokovima, pretili iz kontri i polukontri i pošteno nadtrčali momke u crvenim dresovima. Na drugoj strani, Radnički je imao nekoliko dobrih prilika, ali se od lidera srpskoligaškog zapada očekivalo znatno ubedljivije izdanje.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći. Nekadašnji igrač kragujevačke Šumadije 1903 Gradimir Grujučić prošao je po levoj strani, prevario Matejevića, a zatim uputio izuzetno mekan centaršut pravo na glavu Ćirovića, koji nije uspeo da savlada opreznog Raičevića.

Sloga je do vođstva došla u 15. minutu. Bila je to akcija u tri poteza – Plazinić je povukao kontru, uposlio Ćirovića, koji iz prve pronalazi Tešića, a mladi napadač Požežana je u maniru iskusnog strelca smestio loptu iza leđa Raičevića.

Nedugo zatim beležimo prvu priliku za kragujevački sastav. Uporni Lukić je oduzeo loptu Plaziniću i uposlio Stankovića, koji iz mrtvog ugla nije uspeo da ozbiljnije ugrozi golmana Sloge Rumenića.

Novu šansu da dođu do izjednačenja fudbaleri Radničkog 1923 imali su u 27. minutu. Lukić je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je Rumenić efektnom paradom sačuvao svoju mrežu.

Samo minut kasnije brza akcija Kragujevčana po desnoj strani, Matejević je pronašao Ivkovića u srcu šesnaesterca, ali mladi napadač Radničkog nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo.

Domaći su uspeli da odole svim atacima gostiju iz Kragujevca do isteka prvih 45 minuta i na odmor odu sa minimalnom prednošću od 1:0.

U poluvremenu je trener Radničkog 1923 Vlado Čapljić izvršio dve izmene. Ivković i Lukić ostali su u svlačionici, a umesto njih dvojice u nastavku susreta zaigrali su Varjačić i Dejan Miljuš.

Kragujevačani su od samog starta drugog poluvremena „pritisli“ svog rivala u želji da što pre dođu do izjednačenja. U tome su i uspeli nakon udarca iz ugla u 55. minutu, kada se štoper Radničkog Saša Marković najbolje snašao u gužvi pred golom Požežana i doneo svom timu poravnanje rezultata.

Ovaj gol je dodatno rasplamsao borbu na terenu. Tako je Grujičić u 58. minutu pokušao poluvolejem da iznenadi Raičevića, a zatim je na drugoj strani Stanić umalo iznenadio svog čuvara mreže nakon opasnog centaršuta Stankovića.

Igrao se 61. minut kada je nakon udarca iz ugla za gostujući sastav iznenada „sevnula“ kontra Požežana, Tešić je „izbacio“ u prostor brzonogog Ćirovića, koji nakon duela sa golmanom Raičevićem u kaznenom prostoru Kragujevčana pada, a sudija Nikitović iz Čačka pokazuje „na kreč“ i dodeljuje gostujućem čuvaru mreže žuti karton. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Gradimir Grujičić za novo vođstvo Sloge od 2:1.

Nakon primljenog gola Vlado Čapljić vrši poslednju izmenu i uvodi u igru Đorđa Andrića umesto Dušana Stankovića. Međutim, ni ta izmena nije donela neki drastični boljitak u igri Radničkog.

Štaviše, Sloga je u 69. minutu postigla i treći gol na ovom meču. Bila je to pomalo komična sitacija, kada je Nikola Stanić uputio udarac sa nekih 17-18 metara, iskosa sa leve strane, lopta je najpre pogodila stativu, a potom i iznenađenog Raičevića i odbila se u mrežu. Dosta sreće za domaće i još teža situacija za goste, koji su od tog trenutka bili primorani da jure dva gola zaostatka.

Do kraja susreta vredi pomenuti i pokušaj Vidovića sa distance u 77. minutu, a potom i Andrića u 81 .minutu. U 87. minutu Radnički ostaje sa igračem manje na terenu, nakon što je Lazar Petrović dobio drugi žuti karton.

Poslednju priliku na meču propustio je Darko Spalević u 89. minutu, kada je na centaršut Đorđa Andrića zahvatio loptu glavom, ali je prečka bila saveznik Požežana u ovoj situaciji.

Na kraju, tri boda su ostala u Požegi, a Radnički 1923 je upisao svoj drugi poraz u sezoni. Ipak, ovaj rezultatski neuspeh nije uticao na položaj Kragujevčana na tabeli, koji i nakon šesnaest odigranih kola zauzimaju prvo mesto sa bodom prednosti u odnosu na Budućnost Krušik.

Narednog vikenda fudbaleri Radničkog će u gradskom derbiju dočekati Šumadiju 1903 na „Čika Dači“.