Trubači“ odneli bod iz Bresnice

Slavija - Dragacevo 0 0U devetom kolu Zone „Morava“ fudbaleri Slavije danas nisu uspeli da postignu gol u duelu sa neugodnim protivnikom ekipom Dragačeva iz Guče, od koje su u prethodnoj sezoni izgubili oba prvenstvena susreta.

U susretu ekipa iz donjeg dela tabele nije bilo pogodaka, zahvaljujući i dobrim odbranama golmana. Iako je Slavija u nešto povoljnijoj poziciji i ima dva boda više od popularnih „trubača“ iz Guče, gosti su propustili veći broj šansi, posebno u finišu utakmice, kada su pokazali i više svežine u igri. Bresničani imaju negativan bilans sa Dragačevom od koga su u protekloj sezoni na svom terenu poraženi čak sa 4:0, a u Guči sa pola tuceta golova. Danas je bila prilika da se fudbaleri Slavije iskupe i za neke loše igre iz prethodnih susreta, ali ona nije iskorišćena.

Obe ekipe su priželjkivale pobedu, što su i nagovestili otvorenom igrom od samog početka utakmice. Dve izgledne prilike za domaće propustio je Nemanja Sretković u prvom poluvremenu, kao i Slobodan Živić u drugih 45 minuta. Sretković je najpre sa pet metara promašio gol, a nešto kasnije je pogodio prečku, dok je Živić u drugom poluvremenu izašao „jedan na jedan“ sa golmanom gostiju Vujičićem, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Fudbaleri Dragačeva su prvi put pripretili u 10. minutu, kada je golman Slavije Martin Jug zaustavio udarac Darka Boričića, a zatim su u finišu utakmice izvršili pravu opsadu gola Slavije, ali su uspeli samo da uzdrmaju prečku nakon udarca Nemanje Savića.

Ovakvim ishodom nisu bili zadovoljni treneri obeju ekipa, pošto su želeli pobedu.

Mi smo dobro igrali dok smo imali svežine u igri. Nismo iskoristili šanse i kada se sve sabere moramo da budemo zadovoljni podelom bodova, jer su gosti u finišu utakmice mogli i do pobede. Očekuje nas težak susret u narednom kolu protiv Orlovca u Mrčajevcima, sa kojim imamo pozitivan bilans u poslednja četiri susreta, ali sada je drugojačija situacija, jer teško dajemo golove – rekao je Vladica Radovanović, trener Slavije.

Na neefikasnost svoje ekipe žalio se i trener gostiju Zoran Vujičić.

Prosto je neverovatno kakve šanse moji igrači ne koriste u ovoj sezoni, zbog čega smo i došli u situciju da se borimo za opstanak. I danas smo, uz veoma korektnu igru domaćina, propustili tri zicera samo u sudijskoj nadoknadi vremena. Mi nemamo krizu igre i ne mogu da se žalim na zalaganje igrača, ali realizacija nam je najveći problem. Očekujemo da u narednim utakmicama uđemo u bolju seriju i vratimo se u gornji deo tabele, gde je Dragačevo bilo u prethodnoj sezoni – ocenio je za KG sport trener Vujičić.

SLAVIJA- DRAGAČEVO 0:0

Igralište: U naselju Bresnica.
Sudija: Marko Todorović.
Pomoćnici: Jovan Filipović, Vladimir Milićević (svi iz Kraljeva).
Žuti kartoni: Rašković, Radovanović (Slavija), Milanović, Jovanović (Dragačevo).

SLAVIJA: Jug, Rašković, Todorović, Ilić, Rakić, Lazić, Živić (Nešković), V.Petrović, Sretković, Đorđević, L. Petrović (Radovanović)

DRAGAČEVO: Vujičić, Mijatović, Vukašinović, Petrović, Nedeljković, Jovanović, Milanović (Đokanović), Boričić, Savić, Đoković (Leposavić), Gligorijević.

Danas su odigrana još tri susreta 9. kola Zone „Morava“. Vodeća Sloboda iz Čačka pobedila je Ovčar u Markovici sa 2:0, Radnički je u Kovačima savladao Bane iz Raške sa 2:1, a Trepča ekipu Takova sa 3:1.

Sutra se sastaju: Arsenal – Sloga (KV), Karađorđe (Ribnica) – Sušica, Braća Vuković – Orlovac i Miokovci – Tutin.