Trostruko slavlje za Nemanju Ratkova na „Dubočica Openu“

Plivači Radničkog 1969 su minulog vikenda učestvovali na tradicionalnom plivačkom mitingu „Dubočica Open“ u Leskovcu, odakle su se vratili sa osam osvojenih medalja. Briljirao je Nemanja Ratkov, koji se okitio sa tri zlatne medalje, a zapažen je bio i Nemanja Živković, koji je pored dve osvojene srebrne medalje ispunio normu za juniorsko prvenstvo Balkana.

Ratkov je trijumfovao u trkama na 400, 800 i 1 500 metara kraul, dok je Živković srebrne medalje osvajao u trkama na 800 i 1500 metara, takođe kraul stilom. Pri tom, Živković je odličnim rezultatom u trci na 1 500 metara osvojio 738 FINA bodova, čime je obezbedio plasman na Balkansko prvenstvo za juniore.

Odlično su plivali i ostali takmičari Radničkog 1969. Sara Turanjanin je u B finalu trke na 50 metara leđno zauzela drugo mesto dok je Mihailo Vujanac osvojio bronzu u disciplini 100m leđno i srebrnu medalju u disciplini 400 m kraul, i to u starijoj uzrasnoj konkurenciji.

Marta Dunjić, Dina Jovanović i Mitar Šarković uspeli su da se domognu finala.