Trijumf rukometaša u Šapcu, titula nikad bliža

rukomet

Rukometaši Radničkog napravili su veliki iskorak u borbi za titulu prvaka Srbije. Naime, Kragujevčani su večeras, u derbiju kola, pobedili Metaloplastiku u sred Šapca sa 30:25 (12:14) i tako izbili na vodeću poziciju u plej-ofu, dva kola pre kraja takmičenja. Sada je sve u rukama izabranika Nedeljka Vučkovića, koji imaju istorijsku šansu da donesu titulu u Kragujevac.

Kragujevčani su nakon meča u kupu, još jednom savladali Šapčane i za nepunih nedelju dana verovatno ih izbacili iz trke u oba domaća takmičenja. Večerašnji meč je bio mnogo burniji, neizvesniji, za razliku od onog duela u „Jezeru“, u četvrtak. Treba istaći da su rukometaši Radničkog bili oslabljeni neigranjem jednog od ključnih igrača Aleksandra Bosića, za koga je ova sezona, po svemu sudeći, završena.

Ekipa Metaloplastike, vođena značajnom podrškom sa tribina, odlično je započela meč i povela sa dva gola prednosti. Međutim, Kragujevčani su se dobro držali i nikako nisu davali domaćem timu da se rezultatski odlepi.

Pri kraju poluvremena usledio je petominutni prekid, nakon što je Ivan Šmigić prijavio delegatu meča da je pogođen nekim predmetom od strane publike. Revoltirani domaći navijači su zatim pokušali da bukvalno linčuju ekipu iz Kragujevca, ali su obezbeđenje i policija uspešno reagovali i zaštitili gostujuću ekipu.

Metaloplastika je u samom finišu prvog dela igre imala priliku da napravi osetniju prednost. Grbović je bio isključen na 2 minuta, a zatim mu je zbog protesta kazna duplirana, pa su domaći imali igrača više čak 4 minuta. U tom periodu uspeli su da dođu do tri gola prednosti (12:9), ali su opet Kragujevčani izdržali i na odmor otišli sa podnošljivih „minus dva“ (12:14).

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu. Radnički u 36. minutu dolazi do prvog vođstva na meču i preokreće utakmicu „na svoju vodenicu“. Igra Šapčana se u potpunosti raspala u tim trenucima, a gosti su u finišu meča stigli i do velikih „plus sedam“, čime je pitanje pobednika bilo rešeno.

Radnički je do trijumfa predvodio kapiten Petrović, koji je imao čak 15 uspešnih odbrana na meču. Milošević je bio najefikasniji sa 6 golova, dok su Pralica i Šmigić postigli po 5 pogodaka. Kod domaćina Dragaš je postigao 8, a Milosavljević 5 golova.

Stanje na tabeli je takvo da se Kragujevčani sada pitaju. Izabranici trenera Vučkovića se nakon ove pobede nalaze na čelnoj poziciji sa 12 bodova, dva više od Metaloplastike i Vojvodine, koja ima i utakmicu manje.

Naredno kolo, po svemu sudeći biće odlučujuće, jer u Kragujevac dolazi aktuelni šampion i direktan konkurent za titulu, novosadska Vojvodina. Ukoliko Radnički savlada “Lale“ sa pet i više golova razlike, već će moći da slavi titulu, bez obzira na poslednje kolo i gostovanje u Nišu.

Metaloplastika – Radnički 25:30 (14:12)

Šabac – Hala sportova Zorka.
Gledalaca: 2200.
Sudije:
Boričić i Marković (Beograd).
Sedmerci: Metaloplastika 9 (8), Radnički 7 (7).
Isključenja: Metaloplastika 8, Radnički 22 minuta.
Crveni kartoni: Dragaš u 53. (Metaloplastika), Milinčić u 57, Grbović u 48. minutu (Radnički).

METALOPLASTIKA: Vladisavljević, Holpert 1, Aleksić, Milovanović, Sretenović, Palević, Marjanović 3, Kankaraš 1, Medurić 2, Obradović 1, Grujičić 2, Mitrović, Prodanović 2, Milosavljević 5 (3), Dragaš 8 (5), Arsić (10 odbrana).

RADNIČKI: Ristić, Žegarac 1, Pralica 5 (3), Milošević 6, Janićijević, Gugleta 3 (1), Lekić (sedmerac), Stevanović, Petrović (15 odbrana), Spasić 3, Milinčić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 5, Rajičević 4 (3), Grbović 3.

Igrač utakmice: Dušan Petrović (Radnički)