Trijumf Radničkog na “vrućem“ gostovanju u Kaću

Važnu pobedu u jednom od derbija 18. kola Superlige ostvarili su rukometaši Radničkog, koji su u dramatičnoj završnici slavili na gostovanju protiv Jugovića u Kaću rezultatom 25:24 (10:8).

Na “vrućem“ terenu u Kaću viđena je velika borba, koja je na kraju pripala četi trenera Nedeljka Vučkovića. Kragujevčani su u većem delu susreta bili u prednosti. Prvi deo susreta rešili su u svoju korist sa 10:8, a u nastavku su održavali prednost, pa su u poslednja deset minuta ušli i sa tri gola “viška“ – 21:18.

Ipak, nošeni podrškom svojih simpatizera Kaćani su uspeli da minut i po pre kraja dođu do izjednačenja – 24:24. Nakon tajm-auta Šmigić je uspeo da se izbori za sedmerac, koji je uspešno realizovao Pralica, 29 sekundi pre kraja. Domaćin nije uspeo da realizuje poslednji napad, pa su bodovi zasluženo otišli za Kragujevac.

Krsto Milošević, sa devet golova, bio je najefikasniji pojedinac susreta. Ivan Rajičević je postigao šest, a Dejan Pralica četiri gola. Na drugoj strani, po šest golova dali su Marko Vasić i Srđan Komlanov.

Kragujevčani su ovom pobedom preskočili Kaćane na tabeli i sada zauzimaju peto mesto, sa 21 bodom. U narednom kolu Radnički gostuje u Lazarevcu, domaćoj Kolubari.