Težak poraz Sušice u Podunavcima

Fudbaleri Sušice pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju ekipi Reala u Podunavcima, u utakmici 2. kola Srpske lige Zapad – 0:3 (0:2). Izabranici trenera Vladimira Božovića odigrali su ispod svakog nivoa, uz veliki broj gotovo početničkih grešaka, koje je veoma inspirisani domaćin znao da kazni za svoj prvi, istorijski trijumf u srpskoligaškoj konkurenciji.

Ekipa iz Podunavaca je do prednosti došla u 20. minutu, kada je ubačenu loptu sa leve strane Maksimović sa pet metara sproveo u gol Sušice.

Samo minut kasnije bilo je 2:0 za domaće. Aleksa Pešić je u pokušaju da degažira loptu pogodio Petrovića, koji je ovu nesmotrenost čuvara mreže Sušice iskoristio da uveća prednost svog tima.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, da bi u 61. minutu Vujović započetio sudbinu Sušičana. Lopta se, baš kao kod prvog gola, ponovo prošetala kaznenim prostorom kragujevačkog tima i došla na drugu stativu do usamljenog Vujovića, koji nije imao težak zadatak da je pošalje u mrežu pored nemoćnog Pešića.

Treba reći da je domaćin propustio još par zrelih prilika da pobedu učini znatno ubedljivijom, dok su na drugoj strani Sušičani tek u samom finišu utakmice uspeli da zaprete, ali nedovoljno da dođu makar do počasnog pogotka.

Kragujevački srpskoligaš je tako ostao na učinku od tri osvojena boda, koliko sada ima i ekipa iz Podunavaca.

Narednog vikenda na Sušičko brdo stiže požarevački Mladi radnik 1926, predvođen bivšim igračima Sušice Nenadom Đurđevićem i Nikolom Đukićem.