Raspucana Čuka i anemični Radnički

Ubedljiv poraz pretrpeli su fudbaleri Radničkog 1923 u utakmici 6. kola Linglong Super lige Srbije protiv beogradskog Čukaričkog na stadionu “Čika Dača” – 0:3 (0:2). Izabranici Vladimira Radenkovića su podbacili u maltene svim segmentima fudbalske igre i dozvolili su gostima iz Beograda da bez većih poteškoća odnesu sva tri boda iz srca Šumadije.

Po drugi put u ovoj sezoni “crveni” su razočarali svoje pristalice na stadionu “Čika Dača”. Poraz kao poraz toliko ne boli, koliko činjenica da su fudbaleri kragujevačkog superligaša tokom svih devedeset minuta igre bili u potpuno inferiornom položaju u odnosu na svog rivala, koji je, predvođen novim trenerom Sašom Ilićem, pokazao da je prevazišao period krize nakon ispadanja iz Evrope.

Strateg kragujevačkog superligaša Vladimir Radenković još jednom je iznenadio startnom postavom, naročito kada je u pitanju vezni red. Tako su na klupi ostali iskusniji igrači, poput kapitena Stevana Kovačevića, braće Vidović i neumornog Vladimira Ćirovića, dok su poverenje mladog trenera u manevru dobili Miloš Brnović i Nikola Ristović, koji su, zanimljivo, protiv TSC-a dejstvovali po bokovima.

Uvodni deo utakmice protekao je u rastrzanoj igri obe ekipe, uz dosta nervoze i nepreciznih dodavanja.

Gosti iz Beograda su prvi zapretili preko svog najboljeg strelca Đorđa Jovanovića u 5. minutu, da bi samo tri minuta kasnije mladi Jovan Lukić umalo iznenadio Ivana Radoša, koji je loptu krajnjim naporom uspeo da skrene u korner.

Čuvar mreže Radničkog 1923 istakao se i u 16. minutu, kada je osujetio pokušaj štopera Čukaričkog Stefana Šapića.

Usledio je potom još jedan udarac Lukića sa distance, ovoga puta znatno bezopasniji nego što je to bio slučaj desetak minuta ranije, a odmah za njim je zapretio i Milan Savić, koji je u 6. minutu zamenio povređenog Stefana Čolovića.

Napadi Čukaričkog konačno su dobili željeni epilog u 21. minutu. Najpre je Radoš ukrotio udarac Ndajea, potom je Kajević pogodio Filipovića, da bi iz trećeg pokušaja Đorđe Jovanović uspeo da pronađe put do mreže, upisavši tako svoj peti pogodak u sezoni.

Tek nakon primljenog gola Kragujevčani su malo živnuli. Blagojević je u 23. minutu šutirao glavom pored gola, a zatim se u prilici pred golom Čukaričkog našao i današnji kapiten Marko Mirić, koji se nije baš najbolje snašao u toj situaciji.

Tamnoputi Ibrahim Ndaje, koji je od početka utakmice zadavao glavobolju odbrani Radničkog 1923, imao je priliku da u 35. minutu duplira prednost svog tima, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Više sreće brzonogi Senegalac imao je u 42. minutu, kada je nakon udarca iz ugla dobro skočio na prvoj stativi i poslao loptu kroz noge Ivanu Radošu pravo u mrežu.

Trenutak kada Ndaje postiže drugi gol za Čukarički

Nezadovoljan igrom svojih izabranika u prvih 45 minuta, Vladimir Radenković je već na poluvremenu izvršio trostruku izmenu, ali uzalud.

Nije prišao ni pun minut igre u drugom poluvremenu, a gosti iz Beograda su uveliko proslavljali treći pogodak. Prelako je odbrana Radničkog 1923 ispala u ovoj situaciji, Savić se iznenada našao “oči u oči” sa Radošem i rutinski ga savladao za ubedljivih 3:0.

Тada je svima na stadionu “Čika Dača” postalo jasno da Šumadincima nema spasa i da koračaju ka trećem prvenstvenom porazu, a jedina dilema bila je da li će beogradski tim nakon trećeg pogotka “spustiti ručnu” ili će nastojati da pobedu učini još ubedljivijom.

Čini se da je preovladala ova druga opcija, budući da su Beograđani u nastavku susreta nesmanjenim tempom nastavili da ugrožavaju gol domaćina.

„Crveni“ su još jednom razočarali svoje pristalice na stadionu „Čika Dača“

Ndaje je u 56. minutu još jednom umakao pažnji svojih čuvara, ali je njegov udarac u poslednjem momentu izblokirao Rašo.

Da je odbrana prekida “rak-rana” kragujevačkog tima videlo se i u 74. minutu, kada je nakon udarca iz ugla visoki Šapić glavom prebacio loptu sa druge na prvu stativu ka Tanasijeviću, čiji je udarac, takođe glavom, uspeo da odbrani Radoš, da bi u nastavku akcije Janković sa manje od pet metara prebacio čitav gol.

Pet minuta kasnije ponovo se Tanasijević dobro šutirao glavom, ali je i ovoga puta Radoš bio na visini zadatka. Šansu da se upiše u listu strelaca propustio je i desni bek beogradskog tima Viktor Rogan, koji je nakon munjevite akcije svog tima u 83. minutu šutirao sa nekih 14 metara pored gola.

U samom finišu utakmice Kovinić je pokušao atraktivno “makazacima” da ublaži poraz svog tima, ali bez uspeha.

Izabranici Vladimira Radenkovića imaće nešto više od nedelju dana da izvuku pouke iz današnjeg poraza, kako bi se na gostovanju novosadskom Proleteru, koje je zakazano za ponedeljak, 30. avgust, prikazali u znatno boljem izdanju.

RADENKOVIĆ: FALI NAM KONSTANTNOST IGARA I REZULTATA

Beogradski Čukarički je poput letnje oluje protutnjao stadionom “Čika Dača” i ostavio pustoš u srcima simpatizera Radničkog 1923, koji su se nadali da će njihovi ljubimci pružiti znatno jači otpor ekipi koja se još uvek suočava sa posledicama ne baš uspešne evropske odiseje.

Sumirajući utiske nakon teškog poraza, strateg “crvenih” Vladimir Radenković ističe da njegova ekipa od početka sezone igra po principu “toplo-hladno” i da joj nedostaje kontinuitet dobrih igara i rezultata.

– Stav igrača na današnjoj utakmici jednostavno nije bio dobar, osim u prvih petnaest minuta susreta. Prelako smo “poklonili” prvo poluvreme protivniku, u smislu da nismo pružili neki značajniji otpor. Na kraju je prevagnuo talenat veznih igrača Čukaričkog. Evidentno je da se ekipa nalazi u nekoj vrsti psihološkog pada, a šta je uzrok tome pokušaćemo da otkrijemo kroz individualne razgovore narednih dana. Ovakve oscilacije su nedopustive i Radnički jednostavno mora da uhvati neku konstantnost igara i rezultata – konstatovao je Radenković.

Saša Ilić je svoj prvi ispit na klupi Čukaričkog položio sa desetkom. Mladi stručnjak, koji se nalazi na samom početku svoje trenerske karijere, mogao je da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe na gostovanju u srcu Šumadije.

– Mislim da je do našeg vodećeg pogotka utakmica bila u egalu. Nakon toga je prevagnula na našu stranu. Uspeli smo da u finišu prvog poluvremena postignemo i drugi gol, što nam je olakšalo posao u nastavku susreta. Raduje me to što sam video dosta dobrih momenata u našoj igri na današnjoj utakmici, a jedino što mi je malo zasmetalo je ta neka vrsta nonšalancije kod igrača u pojedinim situacijama, što ćemo nastojati da korigujemo u narednom periodu – izjavio je Ilić.

RADNIČKI 1923 – ČUKARIČKI 0:3 (0:2)