Tesna pobeda rukometaša Radničkog

Rukometaši Radničkog savladali su večeras u dvorani “Jezero“ niški Železničar 1949 sa 23:22 (14:10) u 4. kolu Superlige.

Očekivana pobeda rukometaša Radničkog ali ni malo laka. Do same završnice prvog poluvremena igralo se gol za gol. U 24. minutu domaći tim je napravio osetnu razliku kada je poveo sa 9:6 i na kraju prvog poluvremena imao “višak“ od četiri gola razlike, 14:10.

U nastavku utakmice Kragujevčani postižu još tri gola za redom i stiču visoku prednost od 17:10. Međutim, “fenjeraš“ iz Niša se nije predavao. U narednih 18 minuta serijom 9:2 gosti dolaze do izjednačenja, 19:19.

Pri rezultatu 22:21 za domaćina u poslednjim minutima meča, ekipa Železničara je imala igrača više, ali je i promašila dva napada za izjednačenje, pa su bodovi ostali u Kragujevcu.

Radnički – Železničar 1949  23:22 (14:10)

Dvorana: Jezero.