Sušica osvojila bod u Kraljevu, Vodojaža poražena u Toponici

Posle pobede Šumadije 1903 juče na Bubnju protiv Sloge (1:0), danas su se za bodove borila i preostala dva kragujevačka zonaša. Sušičani su protiv Apolona 2018 odigrali nerešeno – 3:3, dok je Vodojaža, i pored vođstva od dva gola protiv Šumadije u Toponici, doživela ogroman pad u drugom poluvremenu i na kraju doživela poraz od 2:4.

Igrači Sušice postigli tri gola u gostima, ali su osvojili bod i zabeležili šesti remu u ovoj
sezoni

U pretposlednjem kolu Šumadijsko-raške zone, lider na tabeli je na gostovanju u Kraljevu zabeležio i šesti remi u ovoj sezoni. To je bio susret koji je bio značajniji za domaćina, jer su Sušičani na vreme osigurali prvo mesto i plasman u Srpsku ligu „Zapad“.

Fudbaleri Apolona 2018 su dobro počeli i prvi došli do prednosti u 29. minutu preko Đokića, posle greške golmana Sušice Veličkovića i neuspele ofsajd zamke.

U finišu prvog poluvremena Sušica je ipak uspela da dođe do izjednačenja pogotkom Vladimira Bate Božovića, posle lepe akcije i asistencije Simića.

Nakon odmora lider na tabeli krenuo je ofanzivnije i u 58. minutu drugim pogotkom Božovića preokrenuo rezultat u svoju korist. Bio je to evro gol kapitena Sušice sa trideset metara.

Nikola Mijailović je u 65. minutu povećao prednost gostiju iz Kragujevca na dva gola (3:1), dok se Božović ovoga puta našao u ulozi asistenta.

Posle ovog pogotka došlo je do opuštenije igre Sušičana, što su iskoristili domaći igrači i preko Vučinića smanjili rezultat na 2:3. Šest minuta kasnije, u kaznenom prostoru Sušice Nikola Mijailović je prema mišljenju glavnog aribtra nepravilno startovao na jednog igrača domaćeg tima. Siguran sa jedanaest metara bio je Jovanović i tako postavio konačnih 3:3.

Ovim rezultatom mogli su da budu zadovoljni i domaćini zbog osvojenog bodam i Sušičani, koji su na poslednjem gostovanju pred proslavu uspešnog nastupa u ovoj sezoni u poslednjem kolu pred svojim navijačima, ostali neporaženi.

APOLON 2018 – SUŠICA 3:3 (1:2)

KRALJEVO
Igralište:
FK Apolon
Gledalaca: Oko 50.
Sudija: Nermin Bihorac (Novi Pazar).
Pomoćnici: Admir Ejupović (Novi Pazar), Ivan Nešović (Kraljevo).
Strelci: Đokić u 29, Vučunić u 77, Jovanović u 83. iz jedanaesterca za Apolon 2018, a V. Božović u 44. i 58. i N. Mijailović u 65. minutu za Sušicu.
Žuti karton: N. Mijailović (Sušica).

APOLON 2018: Nikolić, Panić, Radosavljević, Džodić, Pejković, Jovanović, Boban Đokić (od 53. Milić), Bogoljub Đokić, Bogdanović (od 46. Kojić), Grujić, Vučinić.

SUŠICA: Veličković, N. Mijailović, Lepović, Baroš, S. Božović, Simić (od 78. Bogojev), Erić (od 7. S. Božović), Ljubisavljević, Ilić, Đorđević (od 63. Filipović), Živadinović, V. Božović.

GROŠNIČANI BEZ BODOVA U TOPONICI

Grošničani ispustili prednost od dva gola i prepustili pobedu Šumadiji u Toponici

Iako su vodili sa 2:1 u prvom poluvremenu, fudbaleri Vodojaže vratili su se sa gostovanja u Tošonici praznih šaka.

Bio je to susret sa dva različita poluvremena. Prvi deo zasluženo je pripao gostima iz Kragujevca, koji su lakše nego što se očekivalo postigli dva gola preko kapitena Vukovića u 22. i Stefanovića u 25. minutu.

Imao je kapiten Vuković tri minuta kasnije šansu da iz penala postigne i treći pogodak za Vodojažu, ali je malo neočekivao šutirao pored gola.

Međutim, kako se ispostavilo, i vođstvo od 2:0 nije bilo dovoljno za pobedu. Komotnija igra Grošničana omogućila je domaćinu da smanji prednost u 36. minutu preko Jovanovića, a posle odmora preokrene rezultat u svoju korist i zabeleži važnu pobedu.

Drugo poluvreme pripalo je fudbalerima iz Toponice, koje vodi trener Miroslav Stakić, poznat i Kragujevčanima po radu u zonašu Šumadiji 1903 sa Bubnja.

U 46. minutu Dimitrijević je izjednačio na 2:2 i rezultatski utakmicu doveo u egal. Ovaj pogodak bio je „vetar u leđa“ domaćim igračima, koji su krenuli ofanzivnije, češće napadali i stvarali šanse, što im se na kraju isplatilo. U 64. minutu pogotkom Spakića, Šumadija je preokrenula rezultat u svoju korist.

Konačan rezultat 4:2 postavio je rezervista Božović pet minuta pre kraja utakmice i tako „overio“ pobedu Toponičana.

ŠUMADIJA – VODOJAŽA 4:2 (1:2)

Igralište u Toponici
Gledalaca:
50.
Sudija: Milan Đokić (Kraljevo)
Pomoćnici: Filip Popović (Kraljevo), Marko Petrović (Knić).
Strelci: Jovanović u 36, Dimitrijević u 49, Spakić u 64, Božović u 85. za Šumadiju, a Vuković u 22. i Srefanović u 25. minutu za Vodojažu.

ŠUMADIJA: Micić, Pačariz (od 64. Ceković), Vujović, Spakić, Jokić, Dimitrijević, Vučićević (od 36. Božović), Đorđević, Vasiljević, Parezanović (od 68. Đokić), Jovanović.

VODOJAŽA: Đorđević, Jovanović, Stefanović, Mijaličić, Komazina, Tanasijević, Jekić, Vuković, Despotović (od 16. Milosavljević), Nedeljković, Đurić.

U ostalim susretima 25. kola Šumadijsko-raške zone postignuti su sledeći rezulti: Šumadija 1903 – Sloga (KV) 1:0, Goč – Gruža 3:1, Novi Pazar – Trepča 0:1, Bane – Real 5:1, Karađorrđe (R) – Polet (R) 0:3.

Sušica je na prvoj poziciji sa 60 bodova, osam više od kraljevačke Sloge, treća je Trepča sa 41, Šumadija 1903 na četvrtom mestu ima 38, a Vodojaža sa četiri boda manje na petom mestu, što kolo pre kraja sezone predstavlja veliki uspeh kragujevačkih zonaša.

U poslednjem kolu Sušica dočekuje Šumadiju iz Toponice, Šumadija 1903 gostuje u Gruži, a u ostalim susretima sastaju se: Vodojaža – Karađorđe (R), Sloga (KV) – Apolon 2018, Polet (R) – Bane, Real – Novi Pazar, Trepča – Goč.