Divostin ostavio bodove na Bubnju (FOTO)

U 21. kolu Druge gradske lige, Zastava je pobedila ekipu Divostina sa 2:1 i tako povećala šanse da u baražu izbori povratak u viši rang, Prvu gradsku ligu. Trećeligaš Dobrača je pobedom u Stragarima osigurala prvu mesto, a lider Prve gradske lige Korićani bili su slobodni.

Ekipa Zastave uspela je da osvoji važne bodove protiv Divostina

Kolo pre kraja sezone u sve tri gradske lige rešeno je pitanje ko će završiti prvenstvo na prvoj pozciji. U Prvoj gradskoj ligi Korićani, a u Drugoj gradskoj ligi Maršić bili su ubedljivi i na vreme stekli bodovnu prednost, tako da su bez većih uzbuđenja mogli da privedu sezonu kraju. Ostalo je da se u poslednjem kolu donesu neke konačne odluke o tome ko će u niži rang, a ko će ići u baraž.

Susret na Bubnju između Zastave i Divostina imao je značaj za obe ekipe. Domaćin se borio za bodove koji mu daju šansu da kao trećeplasirani u baražu pokuša da se vrati među gradske prvoligaše, ali to zavisi i od ishoda rezultata u poslednjem kolu, kada je Zastava slobodna.

Na pomoćnom terenu stadiona na Bubnju domaći igrači bolje su se snašli od izuzetno borbene i motivisane ekipe Divostina, koja se ispromašivala i izgubila bodove.

Fudbaleri Divostina imali su više šansi, ali ih nisu iskoristili i izgubili bodove

Od početka Zastava je krenula ofanzivno, ali Živanović, Mitrović i Đurić nisu bili precizni. U 15. minutu jedan od najzapaženijih u redovima Divostina Milovanović lob udarcem nije iskoristio prvu priliku za goste. Na drugoj strani pripretila je Zastava preko Arsenijevića, ali je golman Divostina Veljović bio brži i odneo loptu.

Za desetak minuta gosti su tri puta bili u prilici da dođu do rezultatske prednosti, ali su bili neprecizni, posebno kapiten Vasiljević, koji je sa ivice peterca loptu poslao u spoljni deo mreže.

Za ove promašaje Divostin je kažnjen u 35. minutu. Posle šuta lopta je udarila u ruku štopera gostiju i sudija Petar Arsenijević je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Milan Mitrović i doveo Zastavu u vođstvo od 1:0.

Međutim, radost domaćina nije dugo trajala. U 40. minutu usled nesporazuma golmana Lukića prilikom intervencije sa svojim saigračima, u gužvi pred golom Zastave Sredojević je glavom skrenuo loptu u svoju mrežu i autogolom omogućio gostima da izjednače na 1:1.

U finišu prvog poluvremena bilo je još uzbuđenja. U 42. minutu Jakovljević je sa 16 metara jako šutirao, ali je golman Zastave uspeo loptu da prebaci u korner.

Detalj sa utakmice na Bubnju iz prvog poluvremena kada je i doneta odluka o pobedniku

Dva minuta kasnije Zastava je postigla i drugi gol. Sa leve strane Petrović je nabacio loptu u protivnički petarac, gde se najbolje snašao Tanasković, koji je u 12. minutu zamenio povređenog Čekrlića, i pogodio za 2:1.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Milovanović je sa ivice peterca šutirao u golmana Lukića, koji je hrabro intervenisao i sprečio drugo izjednačenje.

Posle odmora Zastava je pokušavala da uveća prednost i završnicu utakmice uvede u mirnije tokove, ali su i gosti krenuli ofanzivnije. Češće su pretili preko Jakovljevića, Milovanovića i kapitena Vasiljevića. U 69. minutu poništen je gol Vasiljevića zbog ofsajd pozicije.

U finišu utakmice gosti su krenuli na sve ili ništa, ali je golman Zastave Lukić sigurnim intervencijama sprečio napadače Divostina da realizuju svoje akcije. Domaći tim je organizovano čuvao stečenu prednost i u tome uspeo.

U 85. minutu Simić se nije najbolje snašao pred golom Divostina, a dva minuta kasnije Milovanović je izgubio duel sa golmanom Zastave na svega dva-tri metra od gola, pa je susret završen rezultatom iz prvog poluvremena 2:1 za Zastavu, koja je više želela bodove i to ostvarila.

ZASTAVA – DIVOSTIN 2:1 (2:1)

Igralište: Pomoćni teren stadiona Bubanj.
Gledalaca: 70.
Sudija: Petar Arsenijević (Kragujevac).
Pomoćnici: Jovan Nedović, Jovan Simić (takođe iz Kragujevca).
Strelci: Mitrović u 35. iz jedanaesterca i Tansković u 44. za Zastavu, a Sredojević (autogol) u 44. minutu  za Divostin.
Žuti kartoni: Lukić, Tanasković (Zastava), Vujadinović, Mijović, Jevtović (Divostin).

ZASTAVA: Lukić, Čekrlić (od 12. Tanasković), Pavlović, Marković, Živanović, Živković, Đurić, Mitrović, Arsenijević, Petrović, Sredojević.

DIVOSTIN: Veljović, Alempijević (od 53. Jevtović), Vujadinović, Anđelić, Šćepanović, Čolović, Kuč (od 53. Mijović), Jakovljević, Vasiljević (od 89. Đurđević), Milovanović, Aničić.

U ostalim susretima 21. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Maršić – Košutnjak 2:4, Žeželj – Ćava 5:1, Seljak – Kolonija 0:6, Sloga (L) – Bratstvo 2:2.

I pored poraza u susretu sa Košutnjakom, Maršić je ostao na prvoj poziciji sa 46 bodova, šest više od drugoplasirane Kolonije, koja takođe ide u viši rang. Zastava je na trećem mestu sa 37 bodova, ali je slobodna u poslednjem kolu, tako da Vinogradi, koji se nalaze na četvrtoj poziciji sa bodom manje, imaju šansu da je preteknu i domognu se baraža.

U poslednjem kolu se sastaju: Divostin – Maršić, Košutnjak – Seljak, Kolonija – Sloga (L), Bratstvo – Žeželj, Ćava – Vinogradi. U ovom kolu Zaszava je slobodna.

U pretposlednjem, 33. kolu Prve gradske lige nije došlo do promena u vrhu tabele. Iako su vodeći Korićani, koji su već obezbedili prvo mesto i plasman u viši rang Šumadijsko-rašku zonu, bili slobodni, Budućnost iz Resnika je na drugoj poziciji  sa sedam bodova više u odnosu trećeplasiranu Slogu iz Desimirovca.

Fudbaleri Budućnosti iz Resnika osigurali drugo mesto u Prvoj gradskoj ligi i baraž za
Zonu

Resničani su kao gosti sa Kutlovom odigrali 2:2, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Pobeda – Jadran 6:3, Šumadinac KG – Borac (D) 0:4, Sloga (D) – Sloboda (G) 1:2, Jedinstvo – Slavija 4:3, Šumadija 1934 – Erdoglija 1:1, Bagremar – Mladost (P) 4:2, 21. oktobar – Srbija (nije odigrano).

Korićani su ostali prvi sa 64 boda, druga je Budućnost sa 57, a treća Sloga iz Desimirovca sa 50 bodova.

U poslednjem kolu, naredne subote 8. juna, odlučiće se ko će se preseliti u niži rang Drugu gradsku ligu. Pored otpisanih 21. oktobra, Jadrana i Slavije tražiće se četvrta ekipa, a to će se rešiti posle susreta Erdoglija 1931 – 21.oktobar i Mladost (P) – Šumadija 1934 iz Drače. U ostalim susretima sastaju se: Srbija – Kutlovo, Budućnost – Jedinstvo, Slavija – Sloga (D), Sloboda (G) – Šumadinac KG, Borac (D) – Pobeda, Jadran – Korićani.

U Trećoj gradskoj ligi sa samo pet klubova, Dobrača je kao gost pobedila Azbest u Stragarima sa 5:1 i osigurala prvo mesto koje vodi u viši rang. Bukorovac je, takođe, bio uspešniji u gostima od Kremenca (5:4), a slobodan je bio Hajduk iz Jovanovca.

U 20. poslednjem kolu u nedelju, 9.juna, sastaju se Bukorovac i Azbest, Dobrača dočekuje Hajduk, a slobodna je ekipa Kremenca iz Rogojevca.