Šumadinci u „generalki“ ubedljivi protiv Mihajlovčana (FOTO)

U poslednjoj, šestoj proveri pred početak nove sezone u Šumadijsko-raškoj zoni, fudbaleri Šumadije 1903 danas su ubedljivo na Bubnju savladali srpskoligaša, ekipu Proleter Mihajlovac, sa 4:0 (3:0), uz dva pogotka Miloša Đorđevića, povratnika iz Radničkog 1923. Korićani su pobedili Koloniju sa 1:0, a Vodojaža sutra dočekuje Slogu iz Batočine.

Fudbaleri Šumadije 1903 u generalnoj proveri protiv Mihajlovčana pokazali da spremno
dočekuju novu sezonu

Kragujevački zonaši privode kraju pripreme za novu sezonu, koja startuje naredne subote. U generalnoj probi izabranici trenera Željka Vasića na Bubnju prikazali su još jednu dobru igru protiv srpskoligaša. Iako je protiv Sušice izgubila golovima iz penala, Šumadija 1903 pokazala je da ima perspektivnu ekipu, koja je posle odlaska nekih igrača pojačana povratkom napadača Đorđevića i dolaskom golmana Radosavljevića, koji je ranije branio za Pobedu iz Beloševca.

Od srpskoligaša iz Mihajlovca više se očekivalo u generalnoj probi. Međutim, oni su došli sa „tankom klupom“ na kojoj je bilo samo dva igrača i umesto igre više su pokazivali nedisciplinu na terenu, koju je sudija morao da sankcioniše kartonima.

Treba reći da je ekipa trenera Aleksandra Stojkovića nastupila bez prvog golmana i nekolicine povređenih igrača, ali to nikako nije opravdanje za „raštimovanu“ igru i nedisciplinu, što je obilato iskoristila borbena ekipa zonaša sa Bubnja, pokazavši kako se bori za dres kluba.

Za nepuna pola sata igre Šumadija 1903 postigla je tri efektna pogotka. Seriju golova otvorio je Miloš Đorđević sa dva gotovo identična pogotka, koji je tako pokazao da će biti značajno pojačanje zonaša sa Bubnja.

Miloš Đorđević je nastavio da trese mreže u dresu Šumadije, kao i pre odlaska na „Čika
Daču“

Posle centaršuta Stefanovića sa desne strane, u maniru vrsnog strelca Đorđević se samo „poklonio“ i glavom loptu na drugoj stativi sproveo u mrežu gostiju.

Tri minuta kasnije Ljubo Nenadić imao je priliku da udvostruči prednost lob udarcem, ali je stativa sprečila pogodak. Mogao je i Šapić da se upiše u strelce, ali nije stigao loptu da ubaci u mrežu posle centaršuta Nenadića sa leve strane i pokušaja Đorđevića da savlada golmana Mihajlovčana Nedeljkovića.

Ipak, u 17. minutu bilo je 2:0 za domaćina. Sa desne strane korner je izveo Nenadić, a Đorđević je bio najviši u skoku i glavom je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Detalj sa „generalke“ na Bubnju, u kojoj je domaći tim nadigrao srpskoligaša iz
Mihajlovca

Tek u 20. minutu srpskoligaš iz Mihajlovca ozbiljnije je pripretio. Marko Milosavljević je šutirao sa desetak metara, ali je golman Radosavljević bio na mestu i bez teškoća sprečio pogodak.

U 28. minutu gledaoci su videli još jedan efektan pogodak domaće ekipe. Sa desne strane je centrirao Stefanović, a Ljubo Nenadić je levicom iz voleja pogodio levi gornji ugao golmana Nedeljkovića.

Mogao je Đorđević i do het-trika kada je pogrešio golman gostiju pri izbacivanju lopte, koja je došla do napadača Šumadije 1903, ali je on za malo bio neprecizan.

U poslednjem minutu prvog poluvremena da se upiše u strelece pokušao je i mladi bek Rejman, koji je došao iz Radničkog 1923, ali je njegov udarac iz prekida zaustavio golman Mihajlovčana.

Posle kritike na ponašanje od strane trenera Aleksandra Stojkovića u pauzi, Mihajlovčani su dodali „gas“ kako bi izbegli poraz, ali su ostali samo na pokušaju. Igrači Šumadije 1903 nisu odustajali od svoje igre u napadu i sigurne odbrane.

Ekipa Proleter Mihajlovca u okrnjenom sastavu nije prikazala kvalitet koji se očekivao

Stefanović je u 55. minutu dobro šutirao, ali je lopta za neki santimetar otišla pored stative. Na drugoj strani Marko Milosavljević je volej udarcem sa nekoliko metara pokušao da iznenadi Radosavljevića, ali je lopta završila preko prečke.

U kontranapadu u 58. minutu Savić je uzdrmao prečku gostiju, a dva minuta kasnije domaći tim je postigao i četvrti pogodak. Posle lepe akcije po desnoj strani Stefanovića i Matovića i odbijene lopte, realizatorske sposobnosti pokazao je i štoper Mateja Vranić, koji sa 16 metara pogodio mrežu za 4:0.

Pokušali su gosti da ublaže poraz, ali nisu uspeli, jer je odbrana Šumadije 1903 delovala sigurno. Tako je zonaš sa Bubnja pokazao da spremno ulazi u novu sezonu.

– Odigrali smo šest utakmica u ovom pripremnom periodu i izgubili samo od Sušice iz dva penala. Raduje činjenica da danas nismo primili gol od srpskoligaša iz Mihajlovca, od koga smo više očekivali. Naši igrači dobro su se kretali i stvarali šanse od kojih su četiri i iskoristili. Međutim, ovo su bile pripreme, a prvenstvo je nešto drugo.

Prvi protivnik nam je ekipa Zvečana, koju ne poznajemo. Mi ćemo se truditi da nastavimo sa dobrim igrama i Šumadiju vratimo tamo gde joj je i mesto, a ne da igra u zonskom stepenu takmičenja – poručio je Željko Vasić, trener Šumadije 1903, posle uspešne generalne probe na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – PROLETER MIHAJLOVAC 4:0 (3:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Đorđe Stevanović (Kragujevac).
Pomoćnici: Nikola Manojlović, Miloš Nikolić (takođe iz Kragujevca).
Strelci: Đorđević u 5. i 17, Nenadić u 28. i Vranić u 60. minutu.
Crveni karton: Maksimović u 80. minutu (Proleter Mihajlovac).

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Stefanović, Rejman, Vranić, Živanović, Kočanović, Riznić, Šapić, Savić, Đorđević, Nenadić. Igrali su još: Radović, Matović, Jakovljević, Milojević, Jovanović.

PROLETER MIHAJLOVAC: Nedeljković, Miloš Lukić, Redžić, Bladojević, Milosavljević, Ivković, Vasić, A.Maksimović, Milovanović, M. Milosavljević, Marko Lukić. Igrali su još: A. Lukić, Mišić.

Sva tri kragujevačka zonaša u prvom kolu Šumadijsko-raške zone su domaćini i igraju sa novajlijama u ligi. Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje ekipu Zvečana sa Kosova, u subotu, 17. avgusta. Dan kasnije u Grošnici  Vodojaža je domaćin ekipi Rasa iz Novog Pazara, a u nedeljnom terminu igraće i Korićani, koji će se za prve bodove boriti protiv Radnika iz Ušća.

Inače, i Korićani su danas završili sa probnim utakmicama. U trećem kontrolnom susretu pobedili su u gostima kragujevačkog gradskog prvoligaša Koloniju sa 1:0, a Vodojaža sutra u poslednjoj proveri dočekuje Slogu iz Batočine.