Uspešna generalna proba Sušičana u Paraćinu

Novi kragujevački srpskoligaš završio je seriju probnih utakmica u pripremnom periodu pobedom od 3:1 u susretu sa SFS Borcem u Paraćinu. U subotu, 17. avgusta, Sušica startuje u trci za prve bodove u duelu sa Takovom u Gornjem Milanovcu.

Ekipa Sušice spremna i u pojačanom satavu dočekuje novu sezonu u Srpskoj ligi
„Zapad“

Bio je to deveti probni susret izabranika novog trenera Miroslava Stakića, koji je pokazao da ekipa sa sušičkog brda spremno dočekuje novu sezonu. Pored sređivanja stadiona i klupskih prostorija u ovoj jubilarnoj godini, kada je klub obeležio 90 godina postojanja, ekipa je stručno i kadrovski pojačana. To su pokazale i jake pripremne utakmice, od kojih su samo dve izgubljene, i to od Borca iz Čačka i superligaša Bačke sa po 2:1.

Svakako, najveći uspeh je pobeda u susretu sa beogradskim superligašem Radom (1:0) pred oko 2.500 gledalaca. Pobedom je završena i „generalka“ juče u Paraćinu protiv srpskoligaša SFS Borca. Bio je to susret koji je pokazao da Sušica ima ekipu koja je spremna da se suprotstavi srpskoligašima „Zapada“  i bori za mesto u gornjem delu tabele. Pored toga što je zadržan kostur ekipe, koja je ubedljivo osvojila prvo mesto u Šumadijsko-raškoj zoni, dovedena su i pojačanja, među kojima i iskusni igrači kao što su Đurđević (Smederevo), Nedović (Sloga Požega), Jovović i Dobrić (Sloga PM). Iz kragujevačke Šumadije stigli su Lazar Đurović i Đukić, a iz Radničkog 1923 na pozajmici su sedmorica mladih igrača: Cvijović, Stojanović, Andrejević, Filip Đurović, Bošković, Vladimir Maksimović i Obradović. Zahvaljujući tome trener Stakić ima na raspolaganju 27 igrača koji konkurišu za statrnu postavu, što je solidna baza u slučaju da dođe do povreda igrača ili žutih kartona.

Poslednja provera u Paraćinu bila je dobra prilika da se vidi čime Sušica raspolaže. Prvi deo susreta sa članom Srpske lige „Istok“ protekao je bez pogodaka. Međutim, posle odmora kragujevački tim je „dodao gas“ i  postigao tri gola što je bilo dovoljno i za pobedu.

Sušičani su došli u vođstvo u 57. minutu iz jedanaesterca. U kaznenom prostoru srušen je Nenad Đurđević, a siguran sa 11 metara bio je Predrag Živadinović. Na 2:0 povisio je najbolji strelac kragujevačkog srpskoligaša u 68. minutu svojim drugim pogotkom, posle akcije preko leve strane i centaršuta Filipa Đurovića.

Predrag Živadinović sa dva pogotka u Paraćinu pokazao da će i u novoj sezoni biti „udarna igla“ Sušičana

Paraćinci su jedini gol postigli preko Petrovića, u 78. minutu, koji je odlično šutirao sa preko 25 metara i savladao golmana Sušice.

U finišu utakmice Kragujevčani su postigli treći gol i „overili“ bolju igru od domaćina. Bila je to akcija iz koje je Đurđević proigrao Filipa Đurovića, koji je utrčao pored odbrane i pored nemoćnog golmana Ostojića plasirao loptu u mrežu za pobedu od 3:1.

Miroslav Stakić, novi trener Sušice, optimista je pred početak nove sezone

Dobro smo odradili ovaj pripremni period, doveli dosta igrača i videli gde se nalazimo. Odigrali smo devet probnih utakmica, koje su nam pokazale da raspolažemo sa solidnom bazom za srpskoligaški rang takmičenja. Imali smo dobru proveru u Paraćinu i mislim da spremno dočekujemo borbu za bodove. Prvu utakmicu igramo sa novajlijom u ligi Takovom u Gornjem Milanovcu, koji ima dobar tim. Mi ćemo na svakoj utakmici igrati maksimalno, bez obzira na protivnika, jer nam je želja da postanemo stabilan srpskoligaš – poručio je trener Miroslav Stakić.

SFS BORAC (Paraćin) – SUŠICA 1:3 (0:0)

Stadion: SRC Borac.
Sudija: Miloš Dojčinović (Paraćin).
Strelci: Petrović u 78. za SFS Borac, a Živadinović u 57. iz jedanaesterca i 68. i F. Đurović u 83. minutu za Sušicu.

SFS BORAC: Ostojić, Tadić, Gajić, Mikić, Vukajlović, Jevtić, Petrović, Rajković, Sibinović, Antonijević, Nastasijević. Igrali su još: Grujić, Trifunović, Conić, Milinković, Veljković, Vitanović.

SUŠICA: Veličković, Baroš, Đukić, Nedović, Ljubisavljević, Jovović, Cvijović, Đurđević, Živadinović, Stojanović, Obradović. Igrali su još: L. Đurović, F: Đurović, Đorđević, Dobrić, Kukić, Maksimović, Andrejević.

Susret Takovo-Sušica odigraće se u subotu, 17. avgusta, u Gornjem Milanovcu sa početkom u 17 časova.