Šumadinci trijumfom na Krovu spustili zavesu na osnovni deo prvenstva

Trijumfom na tradicionalno neugodnom gostovanju beogradskom Voždovcu, fudbaleri Radničkog 1923 uspešno su zaključili osnovni deo sezone u Mozzart Bet Superligi i napravili odličnu uvertiru za predstojeći plej-of u kojem startuju sa visoke pete pozicije – 2:1 (1:1).

Iako fizički i emotivno ispražnjeni nakon kup utakmice sa Novim Pazarom, izabranici trenera Feđe Dudića ipak su smogli snage da ukrote voždovačke “zmajeve”, koji su današnji duel na Krovu videli kao još jednu priliku za dugo čekani “prvenac” u prolećnom delu šampionata.

S obzirom da je ovo bio četvrti meč za Dudićevu četu u poslednjih dvanaest dana, samim tim je bilo za očekivati da šef struke “crvenih” poštedi nekolicinu standardnih prvotimaca, pa su tako Bevis, Ristić i Gluščević utakmicu počeli sa klupe, dok je iskusni Simović dobio „voljno“.

Krenulo je kako se samo poželeti može za Kragujevčane. Vasilije Đurić, koji se posle dužeg vremena ponovo našao u startnoj postavi, već je u 3. minutu udarcem iskosa sa leve strane uzdrmao stativu, da bi samo sedam minuta kasnije iz slične pozicije primorao golmana Voždovca Gudžulića da vadi loptu iz mreže.

Domaćin je ekspresno odgovorio preko Đurđevića, koji je nakon kornera u 17. minutu nadvisio Dadića i glavom poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Mladenovića, koji je ponovo dobio prednost među stativama u odnosu na standardnog Stojana Lekovića.

Živnuli su “zmajevi” nakon izjednačujućeg pogotka, krenuli još žustrije ka golu kragujevačkog tima i opasno zapretili u par navrata, najpre preko Flemingsa, a potom i Kolarevića, čiji je udarac sa roglja kaznenog prostora u 37. minutu poprilično namučio Mladenovića.

Upravo je mladi čuvar mreže Radničkog mogao da postane tragičar u samom finišu prvog poluvremena, kada je pod pristiskom igrača Voždovca napravio kardinalnu grešku, koju srećom po “crvene” nije uspeo da kazni Petrović, tako da se na odmor otišlo sa nerešenim ishodom.

Ništa se preterano zanimljivo nije dešavalo na terenu u prvih petnaestak minuta nastavka. Domaćin je i dalje bio agilniji, imao je loptu više u svom posedu, ali se sve na kraju svodilo na sporadične pokušaje sa distance. “Crveni” su, sa druge strane, uglavnom čekali na priliku da iz brze tranzicije ugroze gol domaćina, ali su dosta grešili pri prvom pasu.

Ipak, jedna akcija Dudićevih izabranika iz 67. minuta je urodila plodom, kada je Aleksić posle duplog pasa sa Đurićem matirao Gudžulića, ali je ovaj pogodak omladinskog reprezentativca Srbije poništen zbog ofsajda.

Samo četiri minuta kasnije Aleksić se našao u ulozi asistenta Milutinu Vidosavljeviću, koji svojim osmim pogotkom u sezoni vraća prednost kragujevačkom timu.

Imali su “crveni” priliku da u samom finišu osiguraju sva tri boda preko Gluščevića, koji je posle odličnog centaršuta Ćosića sa 7-8 metara tukao glavom preko gola.

Malo je falilo pa da Šumadinci u sudijskoj nadoknadi ostanu bez celog plena. Lopta je nakon udarca Flemingsa pogodila stativu i odbila se do Teodorovića, koji postiže u tom trenutku činilo se spasonosni pogodak za domaći tim. Opšte slavlje “zmajeva” pokvario je glavni arbitar Milanović, koji je na asistenciju VAR-a poništio gol zbog ofsajda. Na kraju su igrači Voždovca bili ti koji su u očajanju popadali na travu, dok su na drugoj strani Šumadinci proslavili prvi trijumf u gostima još od Surdilice.

“Crveni” su osnovni deo sezone u Mozzart Bet Superligi okončali na petoj poziciji sa 50 osvojenih bodova, koliko je sakupila i novosadska Vojvodina.

Nakon utakmice na Krovu poznat je i kompletan raspored “crvenih” u predstojećem plej-ofu. Prvu utakmicu četa trenera Feđe Dudića igra već za vikend protiv direktnog konkurenta u borbi za izlazak u Evropu, beogradskog Čukaričkog, na “Čika Dači”. Nakon duela sa “brđanima” Kragujevčani putuju za Kruševac gde ih očekuje novi komšijski derbi sa ekipom Napretka, a zatim im u goste dolazi lučanska Mladost. Posle dva uzastopna gostovanja, TSC-u i Crvenoj zvezdi, Šumadinci će u okviru pretposlednjeg kola dočekati novosadsku Vojvodinu, dok zavesu na prvenstvenu trku spuštaju gostovanjem Partizanu u Humskoj.

VOŽDOVAC – RADNIČKI 1923 1:2 (1:1)

BEOGRAD
FK Voždovac.
Gledalaca: 800.
Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija).
Pomoćnici: Milan Pašajlić (Raška), Novak Novaković (Beograd).
Strelci: Đurđević u 17. minutu za Voždovac, a Đurić u 10. i Vidosavljević u 71. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Miletić, Đurđević, Lukić (Voždovac), Mitrović (Radnički 1923).

VOŽDOVAC: Gudžulić, Đurđević, Savić, Lukić, Đuričić (od 76. Antonijević), Pirgić (od 22. Miletić), Matić, Flemings, Nešković, Kolarević (od 76. Vujanović), Petrović (od 61. Teodorović). Trener: Nikola Mitić.

RADNIČKI 1923: Mladenović, Ćosić, Šerbečić, Mitrović, Dadić, Zorić (od 46. Ristić), Aleksić, Vidosavljević, Vižđi (od 66. Bevis), Đurić (od 66. Gluščević), Ortiz (od 80. Ivelja). Trener: Feđa Dudić.