Šumadinci sačuvali tron pobedom u Novom Pazaru

U odloženoj utakmici 10. kola Šumadijsko – raške zone, podmlađeni tim Šumadije 1903 je kao gost pobedio ekipu Novog Pazara 1928 sa 3:1 i zadržao vodeću poziciju sa tri boda prednosti u odnosu na Gružu. U narednom kolu, u subotu (13.30 h) Šumadinci na Bubnju dočekuju imenjaka iz Toponice.

Podmlađeni tim Šumadije 1903 i posle 10. kola Šumadijsko-raške zone
ostao neporažen

Kvar na autubusu sprečio je fudbalere Šumadije 1903 da planiranu utakmicu sa Novim Pazarom 1928 odigraju u nedelju. Iz drugog pokušaja Kragujevčani su uspeli da stignu u Novi Pazar, a potom i da se vrate kući sa tri važna boda u trci za prvo mesto.

Susret je protekao u nadmoćnoj igri ekipe trenera Željka Vasića, ali i pravoj „kartonijadi“. Sudija Filip Popović iz Kraljeva pokazao je čak dvanaest žutih kartona, uglavnom zbog prigovora na njegovu arbitražu od strane obe ekipe, u čemu je prednjačio domaćin sa sedam javnih opomena.

Kragujevački zonaš postigao je tri pogotka, što je bio dovoljno za važnu pobedu, s obzirom da je i drugoplasirana ekipa Gruže osvojila bodove u Korićanima, tako da je sačuvana prednost na tabeli od tri boda.

Ekipa Šumadije 1903 od početka je krenula dobro i brzo došla u vođstvo. Posle odigranog duplog pasa sa Nenadićem, napadač Đorđević je centrirao pred gol, gde se na pravom mestu našao najmlađi igrač na terenu Stefan Riznić (16 godina) i loptu sproveo u mrežu nemoćnog golmana Radetinca.

Stefan Riznić (7) doveo je Šumadiju 1903 u vođstvo na početku utakmice u Novom
Pazaru (Foto: FK Šumadija 1903)

U 20. minutu bilo je 2:0 za kragujevačkog zonaša sa Bubnja. U kaznenom prostoru Novog Pazara 1928 jedan domaći igrač igrao je rukom i sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a siguran sa 11 metara bio je Đorđević.

Domaći tim je tri minuta kasnije uspeo iz jedne polukontre kroz sredinu terena da postigne gol i smanji prednost Kragujevčana na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Ispostavilo se da je to bilo sve što je domaćin mogao da učini protiv kvalitenije i nadmoćnije ekipe Šumadije 1903.

Posle odmora podmlađeni tim zonaša sa Bubnja nastavio je sa sigurnom igrom u odbrani, tako da domaći tim nije imao pravih šansi za gol. Nadmoćniju igru Šumadinaca drugim pogotkom na utakmici krunisao je Đorđević u 76. minutu i „overio“ pobedu od 3:1.

Sudija: Filip Popović (Kraljevo).
Pomoćnici: Lazar Vukomanović,Siniša Bakić (obojica iz Kraljeva).
Strelci: Sulejmanović u 23. minutu za Novi Pazar 1928, a Riznić u 5, Đorđević u 20. iz kaznenog udarca i u 76. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Radetinac, Hajrović, Gicić, Selmanović, Džaković, Dolovac, I. Sulejmanović (Novi Pazar 1928), Šapić, Riznić, Božović, Radosavljević, Đorđević (Šumadija 1903).

NOVI PAZAR 1928: Radetinac, Šaćirović, Bogićević, I. Dolovac (od 70. E. Dolovac), Gicić, Murić (od 72. Miletić), Džanković, Selmanović, Nailović, Hajrović, Sulejmanović.

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Stefanović, Božović, Vranić, Janković, Kočanović, Riznić (od 85. Matović), Šapić, Savić (od 82. Rejman), Đorđević, Nenadić (od 90 Jakovljević).

Ovom pobedom Šumadija 1903 zadržala je prvo mesto sa 26 bodova, tri više od Gruže na drugom mestu. U narednom kolu, fudbaleri Šumadije 1903 u subotu od 13.30 časova dočekuju imenjaka iz Toponice, koji trenutno zauzima četvrtu poziciju na tabeli.