Fudbaleri Radničkog doakali lideru

Veliku pobedu izvojevali su fudbaleri Radničkog 1923 na gostovanju vodećem Grafičaru, u zaostaloj utakmici 13. kola Prve lige Srbije – 2:0 (0:0).

Baš onda kada je najteže, izabranici Darka Vojvodića pokazali su da su pravi i da mogu mnogo bolje u odnosu na ono što su prikazivali na nekim pređašnjim utakmicama. Dugo su Kragujevčani čekali na prvu “trojku” u gostima i konačno su uspeli da do nje dođu, i to protiv ekipe sa najboljim učinkom na domaćem terenu u dosadašnjem delu takmičenja.

Fduableri kragujevačkog prvoligaša su u ovu utakmicu ušli vrlo hrabro i odlučno, očigledno rešeni da konačno pokažu od kakvog materijala su satkani. Trener Vojvodić je napravio samo jednu izmenu u odnosu na tim koji je suprotstavio Zemunu proteklog vikenda. U startnu postavu je umesto Todorovića uvrstio Slađana Nikodijevića, što se ispostavilo kao pravi potez, budući da se stameni centarfor za ukazano poverenje revanširao pogotkom.

Prvi je golmanu Grafičara Saviću zapretio Đorđe Maksimović posle udarca glavom na početku 8. minuta. Isti igrač se u 26. minutu našao u stopostotnoj šansi posle nespretne reakcije odbrane Grafičara, ali je Savić uspeo da odbrani njegov udarac. U nastavku akcije šutirao je Milenković, međutim, bio je neprecizan.

U 34. minutu beležimo još jednu lepu akciju kraguejvačkog tima. Požrtvovani Mijatović je uputio povratnu loptu ka Maksimoviću, a on je propustio do Nikodijevića, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora završio u rukama Savića.

I pored znatno bolje i konkretnije igre Kragujevčana, na odmor se otišlo bez golova. U nastavku, prvi su zapretili domaći preko Fićovića, ali bio je to lak plen za golmana i novog kapitena Radničkog Lazara Raičevića. Nedugo zatim domaći su postigli pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

U 72. minutu viđena je jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Grafičara posle sudara golmana domaćeg tima Savića i Lazara Petrovića, ali je sudija Nikitović procenio da tu nema elemenata za najstrožu kaznu.

I onda dolazimo do 79. minuta, kada je Radnički stigao do vođstva. Maksimović je lepom parabolom uposlio Varjačića, koji je glavom prebacio loptu na drugu stativu, gde je utrčao Nikodijević i snažnim trzajem glavom poslao loptu u mrežu.

Ovaj gol je potpuno šokirao domaće, pa nije ni čudo što je tri minuta kasnije Stanojev umalo savladao svog čuvara mreže. Zapretio je potom i Rađen posle kornera glavom, ali nije bio precizan.

Došao je zatim 88. minut, kada je Ćirović proigrao Maksimovića, on zaobišao golmana Savića, kome nije preostalo ništa drugo osim da sruši mladog napadača Radničkog i tako načini prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu na kreč je namestio Varajčić, koji je uspeo da nadmudri čuvara mreže Grafičara i svom timu obezbedi nedostižnu prednost.

GRAFIČAR – RADNIČKI 1923 0:2 (0:0)

BEOGRAD
“Rajko Mitić”.
Gledalaca: 500.
Sudija: Ivan Nikitović (Ljubić)
Pomoćnici: Dragan Peranović (Šajkaš), Ivan Mikalički (Zrenjanin).
Strelci: Nikodijević 79. i Varjačić u 89. minutu (k.u.) (Radnički 1923).
Žuti kartoni: Milenković, Ćirović (Radnički 1923).

GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar, Stojić, Mrkela (od 66. Marjanović), Gavrić, Marong (od 82. Đorđević), Dabić, Eraković, Fićović, Kukuličić (od 78. Panović).

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Mijatović, Petrović, Filipović, Vidović, Aleksijević, Varjačić, Maksimović (od 90. A. Popović), Milenković (od 83. Ćirović), Nikodijević (od 90. V. Popović).

„Crveni“ su sa ova tri boda napredovali za dva mesta na tabeli i trenutno se nalaze na jedanaestoj poziciji sa 19 osvojenih bodova.

Ovim gostovanjem fudbaleri Radničkog 1923 stavili su tačku na prvu polovinu ligaškog dela sezone. Već za vikend četu Darka Vojvodića očekuje uzvratno gostovanje ekipi Radničkog u Pirotu.

Foto i video: N. Kotlajić (fkradnicki.com)

1 thought on “Fudbaleri Radničkog doakali lideru

1. S obzirom da je nemoguće na sajtu Radničkog napisati komentar, to činim na ovo portalu. Autor teksta(izveštaja) na portalu Radničkog posle utakmice u Beogradu kaže izmedju ostalog da će pobeda „zapušiti usta onima koji su kritikovali“!? opet ista šesma: svi se gospodine Radujemo pobedi Radničkog ,ali zapatite da je ona došla tek u 15 kolu,na kraju jesenjeg dela prvemnstva( po starom) i da je sa 19 bodova u zoni veoma opasnoj za ispadanje. Čemu euforija autora teksta,čemu tako osvetničćke ,nekulturne i nepristojne reči „zapušiti usta“ i slično. To je suprotno novinarskom kodesksu, grubo gaženje novinarske i profesionalne etike,ali autor(siguran sam da i ovaj portal prenosi njegov teksrt, doduše bez one osvetoljubivčke rečenice u podnaslovu) i sve više podseća na onog sa TV Partizana, ne znam kako se zove. Pioštovani , lepo bi bilko kada bi se Radnički i iz Pirota vratio sa tri boda, pa onda pobedio Kabel, pa odigrao najmenje nerešen sa Dinamom u Vranju…Kada bi se izvukao iz opasne zone. Kragujevac zaslužuje da ima stabilnog superligaša,ali kada je situacija ovakva, neka to bude stabilan prvoligaš. A ne da se strepi svake godine od ispadanja. I daljestrepim,kao i mnogi verni navijači sa Zapada koji već decenijama podržavaju svoj klub,ali uzpravo iz ljubavi prema njemu – treba otvoriti širom oči i jasno reći – selektiranje je loše obavljeno, pripreme su takodje bile loše,Radničkio nema igru,nema sistem kao u vreme kada je to stvorio sadašnji trener Novog Pazara za kratkotrajno vreme u Kragujevcu,…A vi padajte u euforiju …Radničkom želim uspeh i lepe vesti iz Pirota,a izveštaču za portal Radničko da smiri strasti .