Šumadija 1903 čuva tron bez poraza

Osmo kolo Šumadijsko-raške zone nije donelo promene u vrhu tabele. Zonaš sa Bubnja je golom Šapića slavio na gostovanju ekipi Goča iz Vrnjačke Banje sa 1:0, dok je Šumadija u Toponici biloa bolja od Korićana sa 2:1.

Fudbaleri Šumadije igraju sve sigurnije i nastavljaju sezonu bez poraza

Ovog vikenda završen je prvi deo jesenje sezone u Šumadijsko-raškoj zoni, a već se naziru ekipe koje će voditi glavnu reč u borbi za vrh tabele. Do sada je najviše pokazao podmlađeni tim Šumadije 1903, koji i dalje „vozi“ kao jedina ekipa u zoni bez poraza.

Momci trenera Željka Vasića danas su zabeležili šestu pobedu i uz dva remija sa 20 bodova zadržali prvo mesto. Treba reći da su fudbaleri Šumadije 1903 na osam utakmica postigli 14 golaova, a golman Radosavljević, koji prvi put nosi dres ovog kluba, samo četiri puta je vadio loptu iz svoje mreže.

Susret sa Gočem odigran je na stadionu Omladinca u Novom Selu i protekao je u nadmoćnijoj igri Kragujevčana. Kako prvenstvo odmiče, omladinci i kadeti sa Bubnja stiču sve više sigurnosti u igri. Interesantno je da je gol odluke na današnjoj utakmici postigao Božidar Šapić, kome je ovo bio prvi pogodak za seniorski tim Šumadije 1903. Posle duplog pasa, koji je razmenio sa Đorđevićem u 16 minutu, mladi Šapić je izašao pred golmana Šurbatovića, prevario ga i loptu poslao u nebranjeni deo mreže za 1:0 .

Domaći tim je pokušavao da dođe do izjednačenja i eventualnog preokreta za prvu pobedu u ovoj sezoni, ali je odbrana lidera na tabeli bila sigurna i  dobro zatvarala prilaze svom golu, pa je tako sačuvala minimalnu prednost stečenu na početku utakmice, što je bilo dovoljno i za pobedu.

Tako su osvojeni važni bodovi u trci za prvo mesto sa imenjakom iz Toponice, koji predstavlja najveće iznenađenje  u ovoj sezoni. Šumadija je danas pobedila Korićane sa 2:1, u utakmici koja je imala dva različita poluvremena.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom delu susreta. Poveli su Toponičani kada su Korićani ostali sa igračem manje, posle isključenja Dogadžića, a izjednačili gosti iz Kragujevca iz penala. Šumadija je gol odluke postigla u 98. minutu, takođe sa bele tačke, jer je produžetak trajao 10 minuta zbog prekida na terenu u toku utakmice.

Pobedom u susretu sa Gočom, Šumadija 1903 zadržala prednost od dva boda u odnosu na Toponičane, koji sada imaju 18 bodova, a Gruža je na trećem mestu sa bodom manje.

GOČ (VB) – ŠUMADIJA 1903  0:1 (0:1)

Stadion: Omladinca u Novom Selu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Nešković (Kraljevo).
Pomoćnici: Nikola Panović, Stefan Gavrilović (obojica iz Kraljeva).
Strelac: Šapić u 16. minutu.
Žuti kartoni: Apostolović, Drobnjak, Žerađanin, Vasić, Bogdanović (Goč), Matović, Savić, Stefanović (Šumadija 1903).

GOČ: Šurbatović, Grković (Bogdanović), Ignjatović, Simović, J. Apostolović, Đaković, S. Apostolović, Vesić, Bučukarević, Žerađanin, Drobnjak.

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Stefanović, Božović, Vranić, Janković, Rejman, Mtović (Krstić – Živanović)), Šapić, Savić (Marinković), Đorđević, Nenadić.

Ekipa Vodojaže juče je kao domaćin savladala Apolon 2018 sa 2:1. Četvrti zonaš sa područja FSGKG Budućnost iz Resnika je u Novom Selu osvojio bod igrajući sa Omladincem 2:2.

U narednom kolu Šumadija 1903 u gradskom derbiju na Bubnju dočekuje Vodojažu, Korićani će ugostiti Polet iz Ratine, a Budućnost u Resniku Real iz Podunavaca.