Beloševčani pobedili u Dobrači

U sedmom kolu Prve gradske lige Kragujevca, vodeća Srbija je porazom u derbiju sa Borcem u Drenovcu (0:4) omogućila Slobodi iz Grbica da se vrati na prvo mesto, a Pobeda se približila vrhu tabele na dva boda zaostatka.

Fudbaleri Pobede ostvaruju želje uprave i novog trenera u borbi za vrh tabele u Prvoj
gradskoj ligi

Dva susreta gradskih prvoligaša juče su izazvala posebnu pažnju. Posle derbija u Drenovcu i ubedljive pobede domaćina, predstavnici Srbije iz Ilićeva izrazili su nezadovoljstvo suđenjem, što je uticalo i na rezultat utakmice. Treba reći da su ove dve ekipe od početka sezone povele trku za prvo mesto sa Slobodom iz Grbica i Pobedom iz Beloševca, koja je pojačala stručni rad.

Naime, od početka ove sezone Beloševčani su funkciju trenera poverili iskusnom treneru Milutinu Novakoviću sa kojim žele da povrate poljuljani ugled kluba u poslednjih nekoliko godina. Napori koje ulaže uprava Pobede daju rezultate. Beloševčani su zabeležili pet pobeda, uz dva remija i bez poraza, i sa 17 osvojenih bodova „dišu za vratom“ vodećoj Slobodi iz Grbica. Takođe, Pobeda ima jednu od najboljih odbrana u ligi, koja je na sedam utakmica primila samo tri gola.

Na teškom terenu u Dobrači, gde je Šumadija 1934 iz Drače bila domaćin, Pobeda je osvojila nove bodove. Na tok i konačan ishod utakmice značajno je uticao prvi pogodak Beloševčana, postignut na samom početku susreta. U petom minutu, posle kornera Miletić je sproveo loptu u mrežu domaćeg golmana Veljovića.

Igrači iz Drače izjednačili su u 33. minutu preko Nenada Šćepovića, koji je iskoristio nesmotrenost u odbrani gostiju posle udarca iz ugla i glavom loptu sproveo u mrežu.

Beloševčani su pobedu obezbedili u 77. minutu. Najbolji strelac Šorić, posle akcije iz kontranapada, preciznim udarcem sa 18 metara zatresao je mrežu Dračana za 2:1, što se ispostavilo dovoljnim za pobedu.

Šumadija 1934 – Pobeda 1:2 (1:1)

Igralište: U Dobrači.
Gledalaca: 50.
Sudija: Darko Petrović.
Pomoćnici: Anđelko Aksentijević, Nikola Perišić (svi iz Kragujevca).
Strelci: N. Šćepović u 33. za Šumadiju 1934, a Miletić u 5. i Šorić u 77. minutu za Pobedu.
Žuti kartoni: Marko. Ćosić, Veljković, Nikolić, Miloš Ćosić (Šumadija 1934), Šorić (Pobeda).

ŠUMADIJA 1934: P. Veljović, L. Šćepović, Ivanović, Alempijević, N. Šćepović, Nikolić, Miloš Ćosić, Baktiri, Marko Ćosić, Veljović, Ćurčić.

POBEDA: Marašević, Stefanović, Vukojičić, Stojadinović, Vasojević,Savić, Ivanović (od 63.Maksimović), Mošić, Šorić, Petrović, Miletić (od 83. Ivanković)

U ostalim susretima sedmog kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Sloga (D) 2:0, Kolonija – Maršić 0:3 (pf), Sloboda (G) – Kutlovo 3:2, Mladost (P) – Bagremar 3:2, Jedinstvo – Zastava 1:0.

U vođstvu je Sloboda iz Grbica sa 19 bodova, dok su Borac i Srbija sakupili po bod manje.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je šesto kolo. Najubedljiviju pobedu zabeležio je 21. oktobar u susretu sa Vinogradima DB (9:1), a samo Bratstvo iz Erdeča kao domaćin je osvojilo bod (1:1) u duelu sa Slogom iz Lužnica.

Pobede u gostima ostvarili su Slavija protiv ekipe Dobrače (4:2), Žeželj u Divostinu (2:0) i Ćava u susretu sa Košutnjakom (1:0). Slobodan u ovom kolu bio je Jadran. Tri ekipe Divostin, Žeželj i 21. oktobar su u vrhu tabele sa po 12 bodova.

U Trećoj gradskoj ligi, Bukorovac je slavio u susretu sa Kremencom u Rogojevcu sa 5:0, a Partizan je u Cerovcu savladao Hajduka iz Jovanovca sa 3:1. I pored toga što je Seljak iz Cvetojevca bio slobodan, ostao je na prvom mestu sa 10 bodova, koliko imaju i Cerovčani.