SEHA liga: Radničkom bod na premijeri (VIDEO)

RK-RADNICKI

Rukometaši Radničkog igrali su nerešeno 24:24 sa novosadskom Vojvodinom na startu regionalne SEHA lige.

Od početka susreta Radnički je bio u rezultatskom zaostatku. Gosti su držali sve konce igre u svojim rukama, da bi na odmor otišli sa maksimalnih pet golova prednosti (15:10).

Prvih 15 minuta igre u nastavku nije nagovešatavalo da može bitno šta da se promeni na terenu, s obzirom da su Novosađani u 43. minutu vodili 20:15. Međutim, od tog trenutka sledi period igre koji je u potpunosti pripao domaćem timu. Serijom 5-0 Radnički je u 51. minutu stigao do izjednačenja.

Igralo se od tada gol za gol, a Radnički nije uspeo da stigne do preokreta. Poslednju šansu da dođe do pobede imao je pet sekundi pre kraja, posle dobre odbrane Petrovića, ali je to bilo premalo vremena da se organizuje ozbiljniji napad. Ipak, podelom bodova na kraju mogu da budu zadovoljniji Kragujevčani.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Nemanja Grbović sa šest pogodaka, a po pet su postigli Dejan Pralica i Aleksandar Bosić, dok je kod Novosađana bolji od ostalih bio Mladen Ivanović sa osam.

U narednom kolu ekipa trenera Nedeljka Vučkovića gostuje skopskom Metalurgu, u subotu, od 20.15 sati.

RADNIČKI – VOJVODINA 24:24 (10:15)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 400.
Sudije: Krkačev i Kolevski (Makedonija).
Sedmerci: Radnički 2(2), Vojvodina 4(3).
Isključenja: Radnički 4, Vojvodina 12 minuta.

RADNIČKI: Arsić (2 odbrane), Pralica 5 (2), Prodanović 2, Janićijević, Gugleta 1, Medurić 2, Mošić, Petrović (11 odbrana), Spasić 1, Milinčić 1, Simić, Tomić, Šmigić 2, Bosić 4, Rajičević 2, Grbović 4.

VOJVODINA: Arsenić, Živković 3 (1), Orbović, Kankaraš, Todorović 1, Elezović 5 (1), Perović (14 odbrana), Veljković, Kukobat (4 odbrane), Marjanović, Ranisavljević, Jovanović, Lazović, Nikolić 3, Ivanović 8, Datukašvili 4.

Igrač utakmice: Mladen Ivanović (Vojvodina)

SEMAFOR: 3:4 (8), 4:7 (13), 7:8 (18), 14:19 (38), 15:20 (41), 20:20 (49), 22:23 (56)