Sava odnela treće mesto

Rukometaši Radničkog doživeli su težak poraz u meču 12. kola Super lige Srbije, nakon što su u Šapcu izgubili od domaće Metaloplastike sa 32:20 (14:10). Iako se očekivao uzbudljiv i neizvestan meč u hali „Zorka“, domaći tim je veoma lako i ubedljivo stigao do trijumfa i tako pretekao Kragujevčane na prvenstvenoj tabeli.

Radnički se dobro „držao“ u prvih desetak minuta, ali je u nastavku domaći tim došao do prednosti, koju je uvećavao kako je meč odmicao. Šapčani su na poluvreme otišli sa četiri gola prednosti (14:10), da bi već u 36. minutu poveli sa sedam razlike (17:10). Nastavili su domaći u istom ritmu, pa su ubrzo otišli na maksimalnih „plus jedanaest“ (24:13). Tada je već bilo jasno da će bodovi ostati kraj Save, pa su rukometaši Metaloplastike rutinski priveli ovaj meč kraju.

Jedan od najboljih aktera meča bio je golman Metaloplastike Arsić sa 16 odbrana, koji je bukvalno „začarao“ svoju mrežu. Doprinos pobedi domaćeg tima dali su i Kankaraš, Dragaš i Milosavljević sa po 6 golova, odnosno Mitrović sa 5 pogodaka. U redovima Kragujevčana najefikasniji su bili Pralica i Šmigić sa po 4 gola, dok je Spasić 3 puta pogađao mrežu Šapčana.

Vremena za neku podrobniju analizu i tugovanje nema, obzirom da Radnički već u nedelju očekuje duel 13. kola Super lige, kada u „Jezero“ stiže Spartak iz Subotice

Metaloplastika – Radnički  32:20 (14:10)

Šabac – Hala sportova „Zorka“.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Branka Marić (Pančevo), Zorica Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Metaloplastika 3 (2), Radnički 4 (4).
Isključenja: Metaloplastika 8, Radnički 12 minuta.
Crveni karton: Jaćimović (Radnički) u 30. minutu.

METALOPLASTIKA: Maksimović, Travar 4, Milovanović, Stevanović, Palević, Marjanović 2, Kankaraš 6, Medurić, Obradović, Marković, Grujičić 3, Mitrović 5, Jezdimirović, Milosavljević 6 (1), Dragaš 6 (1), Arsić (16 odbrana).

RADNIČKI: Ristić (2 odbrane), Milošević 2, Žegarac, Spasić 3, Pralica 4 (3), Janićijević 2, Gugleta 1, Stevanović, Petrović (5 odbrana), Milinčić, Mašić 1, Jaćimović 1, Tomić, Šmigić 4, Bosić 1, Rajičević 1 (1).

Igrač utakmice: Branko Kankaraš.