Rukometaši slavili u Priboju

Rukometaši Radničkog su kao gosti savladali ekipu Priboja sa 25:23, u utakmici 17.kola Super lige. Kragujevački tim je znatno bolje počeo utakmicu i došao do vođstva od 4:0 u 9.minutu, ali tradicionalan pritisak na ovom terenu i oštrija igra domaćina, doveli su do toga, da se rezultatska neizvesnost vrati u meč. Prilikom odlaska na odmor rezultat je bio nerešen 11:11, ali je Radnički u svojim redovima imao raspoloženog golmana Dejana Zlatanovića, efikasnog Milana Đukića i spretnog Zorana Radojevića, tako da je ponovo ostvarena prednost, koja ovoga puta nije ispuštena do kraja utakmice. U desetoj prvenstvenoj pobedi, Đukić je učestvovao sa 9, Radojević je postigao 5, a Cvetinović 4 gola, dok je Zlatanović sakupio 16 odbrana.

Kragujevčani, u petak i subotu, nastavljaju takmičenje u evropskom Čelendž kupu. Obe utakmice osmine finala igraće se u hali Jezero, a rival će biti ekipa švajcarskog Sent Otmara.

PRIBOJ
Dvorana: Pored Lima.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Boričić i Marković (Beograd).
Sedmerci: Priboj 4(4), Radnički 2(2).
Isključenja: Priboj 18, Radnički 8 minuta.

PRIBOJ: Milojković ( 5 odbrana) Kostelec 1, Krivokapić 1, Jevtović, Agonić, Čupić 2, Ivanović 7(4), Šalipur 2, Kaltak, Radović ( 10 odbrana), Bacetić, Pašić 1, Raičević 7, Grujičić 2.

RADNIČKI: Smiljković, Đukić 9 (2), Barjaktarević, Milosavljević, Prodanović 2, Janićijević, Lojaničić, Zlatanović (13 odbrana) Radojević 5, Tica 3, Petrović , Cvetinović 4, Milinčić 1, Šmigić 1.

Semafor: 0:4 (9.minut), 2:6 (15), 5:8 (20), 9:9 (27), 15:18 (43), 19:20 (49), 22:24 (56).