Rukometaši Radničkog rutinski do pobede

U utakmici 13. kola Super lige Srbije rukometaši Radničkog pobedili su u dvorani “Jezero“ subotički Spartak Vojput sa 20:18 (11:10).

Neizvesnosti je bilo samo u prvom i na početku drugog dela igre. Radnički je u prvom poluvremenu imao u više navrata po dva – tri gola prednosti, ali je na odmor otišao sa minimalnim vođstvom od 11:10.

Drugi deo igre gosti su otvorili sa dva uzastopna gola i poveli 11:12, što je bila i njihova poslednja prednost na utakmici. Kragujevčani su uhvatili svoj ritam i na pet minuta pre kraja, došli i do najveće prednosti na meču – 20:14. Gosti su do kraja susreta postigli četiri gola u nizu i samo ublažili poraz.

U pobedničkom timu Dejan Pralica bio je najefikasniji sa pet golova, Spasić i Bosić su postigli po četiri. Kod Subotičana bolji od ostalih bio je Branko Jovanović, koji je postigao četiri pogotka.

Kapiten Radničkog Dušan Petrović utakmicu je završio sa 12 odbrana (dva sedmerca), dok je njegov kolega sa druge strane imao šest odbrana više.

Na tabeli Super lige Radnički se sa 17 bodova izjednačio sa trećeplasiranom Metaloplastikom.

Pre pauze u šampionatu, Kragujevčani će naredne subote gostovati u Kostolcu, gde će odmeriti snage sa ekipom Rudara.