Rukometaši Radničkog konačno trijumfovali

Rukometaši Radničkog prekinuli su seriju od tri uzastopna neuspeha, nakon što su danas, u 17. kolu Super lige Srbije, savladali u svom „Jezeru“ ekipu PKB-a sa 28:18 (15:6).

Nakon nešto slabijeg otvaranja meča, Kragujevčani su se konsolidovali i uspeli da povedu sa 5:2. U drugom delu prvog poluvremena domaći tim je polako dodavao gas, pa se na odmor otišlo ubedljivim vođstvom Radničkog od 15:6.

U nastavku je sve bilo stvar egzekucije. Kragujevčani su u par navrata imali i ogromnih dvanaest golova prednosti, a na kraju meča rezultat na semaforu je glasio 28:18 za domaćina.

Sjajnu partiju pružio je pivot Nemanja Grbović, najzvučnije pojačanje Radničkog u zimskom prelaznom roku, koji je bio najefikasniji u redovima pobednika sa 8 golova. Đorđe Spasić je postigao 4 gola, a Milošević i Rajičević po 3. Kod gostiju je jedini raspoložen za igru bio Darko Todorović sa 7 pogodaka, dok je 4 gola postigao Dragosavljević.

Veoma važna pobeda za Kragujevčane, nakon koje je sigurno svima u klubu laknulo. U narednom kolu rukometaše Radničkog čeka izuzetno teško gostovanje Jugoviću u Kaću.

Radnički – PKB  28:18 (15:6)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 200.
Sudije: Đokić i Blagojević (Jagodina).
Sedmerci: Radnički 1 (0), PKB 2 (2).
Isključenja: Radnički 2 minuta.

RADNIČKI: Milošević 3, Žegarac 2, Spasić 4, Pralica 1, Janićijević, Gugleta 2, Lekić (4 odbrane), Grbović 8, Petrović (14 odbrana), Milinčić, Mošić 1, Jaćimović, Tomić 2, Šmigić 2, Bosić, Rajičević 3.

PKB: Turković 1, Mitrović, Ilić, Z. Ostojić, Cvetković, Lazić 1, Ljubenović (4 odbrane), Leković 1, Simić (9 odbrana, 1 sedmerac), Dragosavljević 4 (2), Lukić, Bugarčić, Ognjanović 2, Todorović 7, L. Ostojić, Jovanović 2.