Radnički slavio u Nišu, Vojvodini titula

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog savladali u poslednjem kolu plej-ofa osvajača nacionalnog kupa, ekipu Železničara, u Nišu sa 31:23 (16:15). Nažalost, to je bila Pirova pobeda, budući da je Vojvodina savladala Crvenu zvezdu u Novom Sadu i na taj način odbranila titulu prvaka Srbije.

U prvom delu utakmice viđena je ravnopravna borba, a najveću razliku napravili su Kragujevčani sredinom poluvremena, kada su poveli sa 7:5. U nastavku meča četa trenera Vučkovića povela je sa 21:19, a onda potom ubitačnom serijom 5:0 otišla na sedam golova prednosti (26:19), pa je utakmica praktično bila već rešena.

Dejan Pralica je sa osam golova bio najefikasniji igrač susreta. Gugleta je postigao pet, a Rajičević četiri gola. U poraženom timu istakli su se kapiten Živković i Dukić, koji su se po pet puta upisali u strelce.

Čestitamo kragujevačkom timu, koji je ove sezone ostvario najveći uspeh u istoriji i postao vicešampion Srbije. Izborena je SEHA liga, a Radnički će naredne sezone nastupati i na evro-sceni.