Radnički pružio žestok otpor Vespremu

SEHA

Rukometaši Radničkog poraženi su u utakmici 8. kola regionalne SEHA lige od mađarskog Vesprema sa 24:28 (16:15). Favorit je opravdao očekivanja i savladao Kragujevčane u „Jezeru“, ali je tim Nedeljka Vučkovića pružio žestok otpor jednoj od najjačih ekipa u Evropi.

Radnički je odlično odigrao prvih pola sata, ali je u drugom poluvremenu gostujuća ekipa dodala gas i došla do pobede.

Dobro su Kragujevčani otvorili meč i vodili sa 5:2 u 7. minutu. Čuvao je Radnički tu prednost sve do finiša prvog poluvremena, kada gosti uspevaju da izjednače, ali se na odmor ipak otišlo vođstvom domaćeg tima – 16:15.

Nastavak igre donosi znatno bolju igru Mađara. U 35. minutu Vesprem stiže do prvog vođstva na meču (19:18), nakon gola Momira Ilića. Držali su se Kragujevčani sve do 40. minuta, kada gosti prave seriju 4:0 i dolaze do tri gola prednosti (23:20). Sada je Radnički morao da juri svog rivala, ali za to domaći rukometaši nisu imali snage. U 53. minutu bilo je „plus pet“ za Vesprem (26:21), tako da je ostatak meča bio stvar egzekucije.

Briljirao je reprezentativac Slovenije Gasper Margoč, koji je postigao 9 golova za Vesprem i bio svakako centralna figura meča. U redovima domaćeg tima Rajičević i Gugleta su postigli po 4 pogodaka, a Đorđe Spasić 3.

U narednom kolu rukometaši Radničkog idu u Češku, gde ih očekuje duel sa Tatranom iz Prešova.

Radnički – Vesprem 24:28 (16:15)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Kolevski i Krkačev (Makedonija).
Sedmerci: Radnički 1 (1), Vesprem 1 (1).
Isključenja: Radnički 6, Vesprem 2 minuta.

RADNIČKI: Arsić (1 odbrana), Pralica 2 (1), Prodanović 2, Janićijević, Gugleta 4, Medurić, Petrović (8 odbrana), Spasić 3, Radovanović, Milinčić, Tomić 2, Šmigić 2, Bosić 2, Ervaćanin 2, Rajičević 4, Grbović 1.

VESPREM: Guljaš 1, Ivančik 3, Šuh, Ruesga 1, Ilić 1, Mikler (5 odbrana), Nilson 3, Cajc 2, Ugalde 3, Marguč 9 (1), Rodrigez, Terzić, Alilović (1 odbrana), Sulić 3, Lekai 2, Kancel.