Radnički prokockao pobedu protiv crveno-belih

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzj

Rukometaši Radničkog zabeležili su i sedmi poraz u Super ligi Srbije, pošto su sinoć, u svom „Jezeru“, izgubili od Crvene zvezde u utakmici 10. kola sa 24:25 (15:12).

Kragujevčani su osam minuta pre kraja susreta imali četiri gola prednosti, ali su onda neshvatljivo stali i dozvolili crveno-belima da u samom finišu preokrenu rezultat i dođu do pobede.

Prvo poluvreme je očekivano donelo veliku borbu za svaki gol. Radnički je bolje ušao u meč, poveo sa 3:1, da bi Beograđani odgovorili serijom od tri vezana pogotka, tako da su na isteku 8. minuta došli do gola prednosti.

To vođstvo crveno-beli su ljubomorno čuvali sve do samog finiša prvog dela igre, kada domaćin serijom 5:1 preokreće rezultat u svoju korist i na odmor odlazi sa tri gola „viška“ – 15:12.

Crveno-beli bolje startuju u drugom poluvremenu i u 38. minutu dolaze do izjednačenja (17:17). Domaći su uzvratili serijom od pet vezanih pogodaka i stigli do „plus četiri“ na isteku 46. minuta (22:18).

Tu prednost Kragujevčani su čuvali sve do 52. minuta, kada su Beograđani presingom naterali domaće rukometaše na par vezanih grešaka i uspeli da smanje na 24:23 četiri minuta pre kraja.

Usledio je dramatičan finiš. Mandić je svojim četvrtim golom na susretu doneo crveno-belima izjednačenje u 59. minutu, a sa druge strane rukometaši Radničkog nisu uspeli da pronađu put do mreže gostiju, pa je zbog pasivnog napada lopta dodeljena beogradskom timu, kome je preostalo još petnaestak sekundi da dođe do pobedonosnog gola.

I onda se desilo ono čega su se navijači domaćeg tima najviše pribojavali. Golman Zlatanović je munjevito pronašao hitrog Radosavljevića, koji se sa pozicije desnog krila stuštio ka golu Radničkog i rutinski matirao Gemaljevića za veliku pobedu svog tima.

U pobedničkom timu Radosavljević i Dragutinović postigli su po 5 golova, dok je u Radničkom nezaustavljiv bio Ivan Mošić sa 10 pogodaka.

Radnički je ovim porazom ostao na pretposlednjem, devetom mestu, sa ukupno četiri osvojena boda. Već u nedelju u kragujevačko „Jezero“ stiže Jugović u okviru 11. kola.

Radnički – Crvena zvezda 24:25 (15:12)