Radnički 1923 prekinuo prolećnu agoniju, Kruševljani osetili bes Joksimovićeve čete

Konačno je svanulo Kragujevčanima. Posle sedam utakmica bez ostvarenog trijumfa, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na svom “Čika Dači” prosto “razmontirali” ekipu Napretka iz Kruševca sa ubedljivih 3:0 (2:0) u utakmici 26. kola Mocart Bet Superlige Srbije. Blistao je dvostruki strelac Vasilije Đurić, koji je uz kapitena Miloša Vidovića odigrao ključnu ulogu u prvom prolećnom trijumfu “crvenih”.

Nije bilo boljeg momenta da izabranici trenera Dejana Joksimovića prekinu svoj rezultatski “post”. Dugo čekana prva pobeda u prolećnom delu prvenstva poklopila sa sa proslavom 34. rođendana “Crvenih đavola”, koji su se poslednji put radovali trijumfu svog voljenog tima još početkom novembra prošle godine, kada je na “Čika Dači” savladan Radnik iz Surdulice sa minimalnih 1:0.

Znalo se da je za Kragujevčane današnji duel sa Kruševljanima od sudbonosnog značaja za dalji tok prvenstva. I zaista, ušli su “crveni” u utakmicu krajnje odlučno, spremni da “poginu” ako treba, samo kako bi stali na kraj rezultatskoj agoniji, koja je počela već ozbiljno da im ugrožava takmičarske ambicije.

Već u 4. minutu zatresla se mreža Napretka nakon udarca Luke Milunovića, ali je pogodak iskusnog ofanzivca, koji je ove zime stigao u redove kragujevačkog superligaša, poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Novu priliku da dođu do željenog vođstva Kragujevčani su imali u 10. minutu. Ponovo se u šansi našao Milunović, kome je posle centaršuta Pecelja sa leve strane lopta “pala” na volej, ali se isprečio golman Napretka Nikola Petrić.

Dva minuta kasnije čuvaru mreže gostujuće ekipe nije bilo spasa nakon maestralnog udarca Vasilija Đurića, kojim je mladi ofanzivac krunisao lepu solo akciju.

JUNAK PRVE PROLEĆNE POBEDE „CRVENIH“: Vasilije Đurić, dvostruki strelac na utakmici protiv Kruševljana

Vodeći pogodak ulio je dodatno samopouzdanje fudbalerima Radničkog 1923, koji su još žustrije jurnuli ka golu gostiju iz Kruševca, sa željom da što pre uvećaju početni kapital. Posle solidnog pokušaja Milunovića glavom, Đurić se našao u dobroj poziciji da ponovi situaciju uz 12. minuta, ali mu je u trenutku upućivanja udarca ka golu lopta prešla preko noge i završila u gol-autu.

Konačno su i gosti uspeli da zaprete u 28. minutu i to preko svog najisturenijeg igrača Bojana Matića, koji je uspeo da zaobiđe golmana Radničkog 1923 Mladenovića, ali ne i da pošalje loptu u nebranjenu mrežu kragujevačkog tima. Doduše, pitanje je da li bi da je bio precizniji njegov pogodak bio priznat, s obzirom da je jedan od Stojanovićevih pomoćnika naknadno signalizirao da je napadač Napretka bio u nedozvoljenoj poziciji.

Na izmaku prvih pola sata igre Šumadinci dupliraju vođstvo. Posle centaršuta Vidosavljevića, Krajišnik je glavom spustio loptu Milunoviću, a on je “namestio” na udarac kapitenu Milošu Vidoviću koji sa nekih 15 metara pogađa „malu mrežu“.

Opao je ritam igre nakon drugog pogotka “crvenih”, pa osim par sporadičnih pokušaja sa distance, kao što je bio udarac Krajišnika iz 58. minuta, nije bilo nekih većih uzbuđenja pred oba gola u nastavku utakmice.

Period zatišja na terenu prekinuo je najbolji pojedinac utakmice Vasilije Đurić još jednom svojom majstorijom u 69. minutu. Posle udarca iz ugla i intervencije odbrane Napretka, lopta je došla do mladog ofanzivca, koji je predivnom parabolom po drugi put na utakmici matirao nemoćnog Petrića.

Pobeda nad Kruševljanima vratila je fudbalere Radničkog 1923, makar privremeno, u plej-of zonu, a da li će tu i ostati znaće se u ponedeljak nakon duela Kolubare i TSC-a u Lazarevcu.

Poslednji takmičarski izazov pre odlaska na prvenstveni predah izabranike trenera Dejana Joksimovića očekuje u petak, 17. marta, na gostovanju “davljeniku”, ekipi Mladosti GAT.

RADNIČKI 1923 – NAPREDAK 3:0 (2:0)