Radnički posle penal ruleta treći u Čačku

Fudbaleri Radničkog osvojili su treće mesto na trećem Memorijalnom turniru “Živorad Bija Stanković”, pošto su nakon boljeg izvođenja penala savladali Jedinstvo puteve iz Užica sa 4:3 (0:0).

U odnosu na jučerašnju utakmicu sa Javorom, trener Ivančević je danas izveo drugu postavu u kojoj je kapiten Stefan Petrović.

Uvodni minuti utakmice protiču u ispitivanju snaga. Nema prilika za gol. U prvom delu igre Radnički ima više loptu u svom posedu, ali i dalje bez pravih prilika. Najbolju šansu u prvih 45 minuta propušta Malinić. Njegov udarac zaustavila je prečka. Poluvreme 0:0.

U drugom delu igre ista slika na terenu. Kragujevčani napadaju, ali bez prave ideje kako bi ugrozili gol Marinkovića. Argentinac Porkari je imao priliku za gol, ali je u poslednjem trenutku reagovala odbrana Užičana, pa je rezultat i dalje 0:0, na sredini drugog poluvremena.

Visoka temperatuta kao da utiče na igrače, posebno u napadačkom redu, da se ređe odlučuju na šuteve na gol.

O tome koja će ekipa osvojiti treće mesto na turniru odlučiće jedanaesterci, pošto je utakmica u regularnom toku završena bez golova.

Na penal ruletu više sreće za Đavole. Užičani su dva penala promašili, (jedan je odbranio Šimić, drugi je završio na stativi), dok je kod Radničkog, Otašević promašio, a pobedu je doneo Andrić, koji je bio precizan u odlučujućoj seriji.

Na taj način Radnički je osvojio treće mesto na Memorijalnom turniru “Živorad Bija Stanković”, a za prvo od 18.15 sastaju se domaćin Borac i Javor.

Radničkom sledi uigravanje tokom sledeće nedelje i priprema za start šampionata, koji počinje u subotu, 10. avgusta.

Radnički 1923 – Jedinstvo Putevi 0:0 (0:0), penalima 4:3