Radnički bez finala turnira u Čačku

Fudbaleri Radničkog 1923 neće igrati u finalu trećeg memorijalnog fudbalskog turnira “Živorad Bija Stanković“, pošto su danas u Čačku na stadionu kraj Morave poraženi od Javora iz Ivanjice sa 1:0 (0:0).

Viđena je igra koja je u velikoj meri podsećala na borbu za prvenstvene bodove. Treneri Bogićević i Ivančević su na teren izveli postave, koje će verovatno istrčati i na superligaškoj premijeri. Oba tima su imala prilike, ali ih nisu realizovali. Utisak je da je Javor bio bolji upravo za taj jedan gol, koji je postigao rezervista Tomčić u 72.minutu, kada je udarcem glavom savladao Čančarevića.

Najbolju priliku Kragujevčani su imali u 48.minutu kada je Ivan Petrović proigrao Beljića, koji je ušao iskosa sa leve strane, uputio loptu u prazan gol, ali je kapiten Javora Milović klizećim startom izbacio loptu u korner.

Radnički je od 70. minuta igrao sa igračem više, pošto je Borko Veselinović dobio direktan crveni karton zbog nesporstkog ponašanja, ali to nije bilo dovoljno Đavolima da promene rezultat. Treba istaći da je tandem štopera Tintor – Rosić solidno obavio svoj deo posla.

ČAČAK
Stadion: Kraj Morave
Gledalaca: oko 300.
Gl. sudija: Bojan Burojević
Pomoćnici: Marko Đoković i Nenad Stojanović (svi iz Čačka)
Strelci: 1:0 Tomčić u 72. minutu.

JAVOR: Lazović, Gojačanin, Miletić (od 87. Valiđo), Milović, Vlašić, Vidić, Docić (od 65. Tomčić), Veselinović, O’ Nilo (od 87. Ivković), Stojaković (od 51. Dražić), Gafurov (od 56. Radivojević). Trener: Bogić Bogićević.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, Kovačević, Ivan Petrović, Beljić (od 83. Petronijević), Spalević, Marjanović, Knežević (od 75. Simović). Trener: Radmilo Ivančević.

U prvom meču turnira domaćin Borac je posle boljeg izvođenja penala savladao ekipu užičkog Jedinstva Puteva. U regularnom toku bilo je 2:2.

U finalu trećeg memorijalnog turnira “Živorad Bija Stanković“ sutra se od 18:00 sastaju Borac i Javor. U utakmici za treće mesto dva časa ranije će igrati Radnički i Jedinstvo Putevi. Uz pehare ekipama, biće proglašeni i najbolji igrač, strelac i golman turnira.