Radnički poražen u Čairu

Rukometaši Radničkog poraženi su u Nišu od Železničara sa 35:29 (17:17), u 17. kolu Superlige Srbije. Ovo je sedmi poraz u nizu kragujevačkog tima, koji se sada nalazi na samo 4 boda od opasne zone.

Radnički je u prvom poluvremenu nekoliko puta imao prednost. U 10. minutu bilo je 8:6, a u 20. i maksimalnih 14:11.

Zahvaljujući odličnim odbranama golmana Nišlija, Nenada Damjanovića Železničar je uspeo da od 13:15 preokrene na 17:15. Ipak, Kragujevčani su uspeli u poslednjem minutu da postignu dva gola, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom, 17:17.

Poslednji put na meču Radnički je vodio u 33. minutu sa 19:18, ali su domaći golovima Živkovića i bivšeg člana Radničkog, Šmigića uspeli da preokrenu na 21:19 i povedu sa 23:20 nakon čega je trener gostiju tražio tajm-aut koji nije mnogo pomogao Kragujevčanima.

Domaćin je do kraja držao kontrolu igre u svojim rukama i na kraju došao do trijumfa, koji im mnogo znači u borbi za opstanak.

U pobedničkom timu istakao se golman Damjanović sa 20 odbrana, Đukić sa osam golova, kao i pivot Bimba Mladenović koji je postigao sedam golova. U timu iz Kragujevca, Raičević je dao devet, Bosić osam golova.

Radnički se nalazi na 11. mestu sa 12 bodova, a u narednom kolu dočekaće kruševački Napredak.

ŽELEZNIČAR – RADNIČKI KRAGUJEVAC 35:29 (17:17)

Hala Čair, Niš
Gledalaca: 1.000
Sudije: Milan Kosanović i Vladimir Nikolić iz Pančeva
Sedmerci: Železničar 1/2, Radnički 1/2
Isključenja: Železničar 10, Radnički 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Vitas 1 odbrana, Damjanović 20 odbrana (1), Petrović, Živković 10 (1), Dolić, Šmigić 5, Mladenović 7, Veljković, Stefanović, Mađar, Basarić 1, Đukić 8, Manić 2, Tašković, Džokić 1, Kajganić 1.

RADNIČKI: Lekić 6 odbrana, Petrović 8 odbrana, Gemaljević 1 odbrana (1), Đukić, Pralica 4 (1), Janićijević, Filić, Stevanović, Mošić, Ramović, Simić, Milošević 2, Nikolić 2, Tomić 3, Bosić 8, Raičević 9.