Svakom po poluvreme

U prvoj kontrolnoj utakmici posle povratka iz Bečića fudbaleri Radničkog 1923 danas su odigrali nerešeno sa srpskoligašem Partizanom iz Bumbarevog Brda – 2:2. Trener Vlado Čapljić isprobao je dva kompletna sastava. Međutim, na klizavom terenu bolje su se snalazili gosti i nisu dozvolili domaćinu da razvije igru, posebno u prvom poluvremenu.

Iako je Partizan igrao sa podmlađenom ekipom i u nekompletnom sastavu, iznenadio je borbenom igrom i velikom motivacijom. Zbog grešaka u odbrani Kragujevčana srpskoligaš je brzo obezbedio vođstvo od 2:0, pogocima Dragana Andrića u 12. i 15. minutu. Ovaj igrač je u 35. minutu teže povređen posle starta Tintora, pa je morao da napusti igru.

Dragan Andrić, Foto: Milivoje Jovičić

Igrači koji su dobili poverenje trenera Čapljića u drugom poluvremenu prikazali su bolju igru. Češće su ugrožavali gol mladog golmana Partizana Zubovića, koji iz Radničkog 1923 pojačao srpskoligaša iz Bumbarevog Brda.

U 48. minutu Živadinović je oboren u kaznenom prostoru gostiju, a sa 11 metara siguran je bio Stefan Petrović i smanjio vođstvo gostiju na 2:1.Pred kraj utakmice dobro je intervenisao golman Radujković i sprečio da popularni „bumbari“ povećaju prednnost.

U poslednjem minutu igre čast prvoligaša spasio je Živadinović posle šuta Vidića i odbijene lopte od golmana  izjednačio na 2:2.

Radnički 1923 sutra igra sa Teleoptikom u Beogradu. Za nedelju je planirana i generalna proba na stadionu „Čika Dača“ sa ekipom Mladosti iz Lučana.

Stadion: Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Srećković (Kragujevac).
Strelci: 0:1 D. Andrić 12.min, 0:2 D. Andrić 15.min, 1:2 Petrović 47.min ( iz jedanaesterca) 2:2. Živadinović 90.minut.
Žuti kartoni: Radovanović i Stefanović (Radnički 1923), Komatina i Petrović (Partizan).
Crveni karton: Radoslav Aleksić (Radnički 1923) u 88.minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Krmar, Ristić, Tintor, Milošević, Osman Lepović, Stojaković, Radovanović, Đurđević, Spalević. Igrali su u drugom poluvremenu: Radujković, Božović, Zajić, Aleksić, Kostić, Nedović, Petrović, Stefanović, Grujičić, Živadinović, Vidić.

PARTIZAN (BB): Zubović, Maslak, Đokić, Šarac, Komatina, Prodanović, Petrović, S. Andrić, Nikolić, Tankosić, D. Andrić. Igrali su još: Radenković, Mihailović, Sedlarević, Todorović, Janković, Andesilić, Marić.