“Optičari“ bolji od Radničkog

Zanimljivo je danas bilo na “Zemunelu“ gde su se sastali Teleoptik i Radnički, u kontrolnom meču pred nastavak prolećnog dela prvenstva Prve lige. U prvom poluvremenu bilo je dosta munjevitih akcija, proigravanja, šansi na obe strane, ali su mreže mirovale. U tom delu igre istakao se, danas odlični, golman Radničkog Trifunović. U nastavku utakmice, Trujić je dva puta matirao odbranu Radničkog za samo 5 minuta, koja je delovala dosta nesigurno. Nakon prednosti od dva gola Teleoptik je zagospodario terenom, a Kragujevčani su, tek na trenutke, prelazili u protivničku polovinu. U 62.minutu posle odličnog centaršuta Petrovića Aleksić je u maniru centarfora smanjio na 2:1. Konačan rezultat postavio je Petrović, nakon opravdano dosuđenog penala u 70.minutu.

Prema rečima trenera Čapljića, rezultat ni ovog puta nije bio u prvom planu. Do početka prvenstva je ostalo još nedelju dana, a već sutra je na programu novi kontrolni meč, generalna proba pred nastavak prvenstva, kada će na pomoćnom terenu “Čika Dače“ Radnički dočekati Mladost iz Lučana. Utakmica će početi u 14.oo časova.

FK Teleoptik – FK Radnički 1923 3:1 (0:0)

Stadion: SC “Zemunelo”.
Gledalaca: 50.
Sudija: Roksandić (Beograd).
Strelci: 1:0 Trujić 50.min, 2:0 Trujić 55.min, 2:1 Aleksić 62.min, 3:1 Petrović (iz jedanaesterca) 70.minut.

TELEOPTIK: Petrović, Pilica, Asković, Nastasić, Ostojić, Ranđelović, Milovanović, Jojić, Ljujić, Trujić, Antelj. Igrali su još: Stefanović, Nikolić, Milojević, Bojević, Aksentijević, Popara, Petrović, Stević, Đugurdić, Marković, Drpljanin

RADNIČKI 1923: Trifunović, Krmar, Kostić, Aleksić, Tintor, Osman, Zajić, Grujičić, Živanović, Vidić, Petrović. Igrali su još: Josifović, Rosić, Opančina, Maksimović, Milosavljević, Đurđević, Jeftić.