Radnički ostao bez bodova u Nišu

Rukometaši Radničkog poraženi su u Nišu od Železničara sa 30:26 (12:14), u utakmici 4. kola Superlige.

Nišlije su boljom igrom u završnici utakmice došle i do četvrte ovosezonske pobede, dok su kragujevački rukometaši doživeli i drugi poraz na isto toliko gostovanja.

Tokom prvog dela igre Radnički je bio bolji rival, imao i četiri gola prednosti (14:10).  U uvodnim minutima drugog dela Kragujevčani su uspevali da sačuvaju tu prednost (17:14), ali je domaćin serijom 3:0 uhvatio priključak, pa se sve do sredine poluvremena igralo „gol za gol“.

Usledio je novi pad u igri izabranika trenera Vučkovića, koji su domaći igrači znalački iskoristili i novom serijom 3:0 stekli tri gola “viška“ (25:22) i tu prednost uspeli da sačuvaju, pa čak i uvećaju do kraja susreta.

Železničar je do pobede predvodio Đukić koji je postigao devet golova. Dva manje dao je kapiten Živković. U poraženom timu iz Kragujevca, Đorđe Spasić sa devet golova ponovo je bio na visini zadatka.

Narednog vikenda Radnički će u svom “Jezeru“, u 5. kolu Superlige odmeriti snage sa Vrbasom.