Radnički na korak od plasmana u plej of

Rukometaši Radničkog pobedili su kao gosti ekipu Napretka sa 29:28 (16:12), čime su kolo pre kraja stigli na korak od plasmana u plej of.

Kragujevčani su u Kruševcu od početka utakmice diktirali svoj ritam. Domaćin je samo u dva navrata, i to u uvodnim minutima susreta imao rezultatski egal (3:3, 5:5).

Najšečće tokom utakmice gosti su imali po tri gola prednosti, a u finišu poluvremena imali su maksimalnih šest (15:9).

U samoj završnici Napredak je prišao na 27:25, ali to je bilo sve što su Kruševljani uradili na ovom susretu. Radnički je rutinski sačuvao prednost i ostvario trijumf, koji ga, uz pobedu u poslednjem kolu na svom parketu nad Moravom, vodi u plej of i borbu za titulu.

Radnički je do petog trijumfa u nizu predvodio Aleksandar Gugleta sa 7 golova. Grbović je postigao 6, a Milošević i Rajičević dali su po pet golova. U domaćoj ekipi istakao se Županjac sa osam.

Kragujevčani su sada četvrti sa 27 bodova, koliko ima i subotički Spartak, ali ekipa Nedeljka Vučkovića ima bolji međusobni skor sa Subotičanima (18:19, 20:18), što će biti odlučujuće ukoliko ove dve ekipe budu imale isti broj bodova na kraju ligaškog dela.