Radnički kapitulirao u Zrenjaninu

Rukometaši Radničkog vezali su i drugi uzastopni poraz u ARKUS ligi. Nakon aktuelnog šampiona Vojvodine, Šumadincima je meru uzeo i zrenjaninski Proleter, koji je sinoć slavio u svojoj Kristalnoj dvorani sa 36:28 (16:17).

Znali su Kragujevčani da ih očekuje težak zadatak na tradicionalno neugodnom gostovanju u Zrenjaninu, ali su ipak verovali da će se u prestonicu Šumadije vratiti sa novim bodovima.

Dobro su Šumadinci započeli utakmicu i držali su vođstvo sve do sredine prvog poluvremena, kada domaćin dolazi do preokreta i minimalne prednosti, koju je uspeo da sačuva do odlaska na odmor (17:16).

Početkom drugog poluvremena Zrenjaninci pojačavaju tempo i serijom 5:0 dolaze do maksimalnih šest golova prednosti (26:20). Bio je to, ispostavilo se, prelomni trenutak utakmice. „Grogirani“ Kragujevčani su nastavili da tonu, pa je domaćin u jednom momentu bio na korak od dvocifrenog vođstva (30:21).

Radnički je pokušao da se trgne, u par navrata je uspevao da se spusti na „minus šest“, ali dalje od toga jednostavno nije mogao. Treba naglasiti i to da su Kragujevčani utakmicu okončali bez dvojice veoma bitnih igrača, Đorđa Kasulovića, koji je sredinom prvog poluvremena zaradio crveni karton, i juniorskog reprezentativca Boška Stanisavljevića, koji se povredio tokom meča.

Predrag Krivošija sa 9 i Aleksandar Rudić sa 6 pogodaka bili su najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi, dok je kod Radničkog golgeterski prednjačio Miloš Barudžić sa 11 postignutih golova.

Kragujevčani se nakon devetnaest odigranih kola nalaze na deobi šestog mesta sa 22 osvojena boda.

Novi prvenstveni izazov izabranike trenera Žikice Milosavljevića očekuje već u subotu, kada će u svom SBB Jezeru ugostiti ekipu Kikinde.

PROLETER – RADNIČKI 36:28 (16:17)

ZRENJANIN
Dvorana: Kristalna dvorana.
Gledalaca: 300
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović
Sedmerci: Proleter 3 (3), Radnički 3 (2)
Isključenja: Proleter 12 min, Radnički 12 min

Proleter: Stoiljković (odbrana),Karlaš, Knežević, L. Pavlović 2, Skuban 5, Rudić 6, Popović 3, Breti (6 odbrana), Terzić 3, Krivošija 9, Sovrlić, M. Pavlović 3, Barjaktarović 4, Vukadinović 1, U. Kovačević, M. Kovačević (9 odbrana, sedmerac).

Radnički: Maljević,Grubor 1, Stanisavljević 2, Prodanović 1, Mutavdžić, Mojsilović, Kasalović 2, Barudžić 11, Knežević 2, Utvić 2, L. Đerić 3, Stanojev 4, Vasiljević, Jovanović, Ivanović (2 odbrane), Zlatanović (11 odbrana).