Radnički ispustio pobedu protiv Kolubare

Radnički je u 8. kolu rukometne Super lige Srbije podelio bodove sa Kolubarom u hali “Jezero“ – 28:28 (16:16).

Gosti iz Lazarevca odlično su otvorili meč, pa su veoma lako stekli četiri gola “viška“ (4:8). Ipak, Radnički se na vreme trgao i u 18. minutu stigao do izjednačenja, a dva minuta kasnije i do prvog vođstvo na utakmici (10:9). Do kraja poluvremena, koje je završeno 16:16, ekipe su se smenjivale u vođstvu.

U nastavku utakmice Radnički je do prve ozbiljnije prednosti stigao u 47. minutu, kada je serijom 3-0 poveo sa 24:21. Ipak, borbeni gosti se nisu predavali. Pet i po minuta pre kraja stigli su do izjednačenja – 27:27.

Domaćin je poveo preko Guglete u 56. minutu, a zatim je na isteku 59. minuta kapiten Petrović odbranio sedmerac Lomiću i sačuvao gol prednosti svom timu. Međutim, Bosić nije uspeo da overi pobedu u poslednjem napadu, a na drugoj strani Lazarevčani su u poslednjoj sekundi izborili još jedan sedmerac. Ovoga puta Lomić je bio siguran, pa je bod otišao za Lazarevac.

Najefikasniji na utakmici bio je Lazarevčanin Ivan Lomić sa sedam golova. U taboru domaćina, Krsto Milošević se istakao sa šest, dok je Gugleta postigao pet pogodaka.

Posle ovog kola Radnički je treći na prvenstvenoj tabeli, sa 11 osvojenih bodova.

U narednom, 9. kolu Superlige, izabranici trenera Nedeljka Vučkovića odmeriće snage sa Crvenom zvezdom u Beogradu.