Radnički bolji od Morave u Velikoj Plani

Očekivanu pobedu u 11. kolu Super lige ostvarili su rukometaši Radničkog, koji su slavili na gostovanju protiv ekipe Morave u Velikoj Plani sa 27:23 (12:13).

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a prednost je najčešće bila na strani domaćih rukometaša. Radnički je pet minuta pre kraja ovog dela igre poveo 9:7, potom i 11:9, ali je poluvreme ipak pripalo Planjanima 12:13.

Poslednje vođstvo na utakmici Morava je imala pri rezultatu 20:21. Od tog trenutka izabranici trenera Nedeljka Vučkovića preuzeli su “konce igre u svoje ruke“, i serijom 3:0 poveli 23:21, potom 25:22, i praktično rešili ovaj meč.

U pobedničkom timu istakao se Željko Jaćimović sa šest golova. Ivan Šmigić je upisao pet a Đorđe Spasić četiri gola. U domaćoj ekipi sjajnu partiju pružio je Marko Jokić koji je postigao 11 golova.

Ovo je bila sedma pobeda kragujevačkih rukometaša, koji se sa 15 osvojenih bodova nalaze na vrlo dobroj trećoj poziciji prvenstvene tabele. Sledećeg vikenda, u derbi susretu 12. kola Super lige Radnički će u Šapcu odmeriti snage sa domaćom Metaloplastikom.