Radnički bez finala Kupa

rk-radnicki-2013-14

Rukometaši Radničkog poraženi su u polufinalu Kupa Srbije u Nišu od Crvene zvezde sa 31:34 (18:17). Na taj način Kragujevčani su eleminisani iz borbe za prvi ovosezonski trofej, a sutra u finalu će igrati Zvezda i niški Železničar, koji je u drugom polufinalnom meču savladao novosadsku Vojvodinu.

Od početka  susreta Radnički je kontrolisao rezultat. Prvo osetnije vođstvo Kragujevčani su stekli u 5. minutu (5:3). Zvezda je ubrzo stigla do izjednačenja, ali agresivna igra u odbrani “Đavole“ ponovo dovodi do dva gola prednosti (7:5). Beograđani u osmom minutu ponovo stižu do egala (8:8).

Međutim, Kragujevčani su brzo odgovorili i sa tri uzastopna gola povećavaju na 11:8. U 19. minutu Radnički dolazi i do najveće prednosti 14:10, ali se crveno-beli nisu predavali i brzo hvataju priključak (14:13). Pet minuta pre kraja prvog dela igre rezultat je ponovo izjednačen (15:15), da bi na odmor Kragujevčani otišli sa jednim golom prednosti – 18:17.

U nastavku meča, viđena je potpuna rezultatska klackalica u prvih šest minuta. Razbranio se golman crveno-belih Kosanović, skinuo nekoliko zicera Kragujevčanima, pa je zahvaljujući njemu beogradski tim stigao u 37. minutu do prvog vođstva (21:20). Samopouzdanje “Đavola“ je znatno opalo, a Zvezda je ubrzo stekla i tri gola “viška“ u 41. minutu (24:21). Trener Vučković morao je da uzme tajm-aut, da bi seriju Beograđana prekinuo golom iz sedmerca Dejan Pralica.

Gugleta je sa dva gola u 46. minutu približio Radnički na 25:26, a potom je Grbović iz kontranapada izjednačio rezultat. Na dva gola “viška“ Zvezda dolazi ponovo u 54. minutu (31:29). Minut i po pre kraja Radnički je stigao na gol zaostatka 31:32, ali to je bilo sve od Kragujevčana na ovom meču, koji će šansu za trofej u kupu morati da potraže naredne godine.

Na večerašnjem meču briljirao je Milan Pavlov koji je postigao čak 10 golova u pobedničkom timu. Brajović je postigao šest, dok se Anđelić pet puta upisao u strelce. Najefikasniji u Radničkom bio je Aleksandar Gugleta sa šest, dok su Žegarac, Milošević i Grbović postigli po pet golova.

Crvena zvezda – Radnički 34:31 (17:18)