Radnički 1923 trijumfalno okončao pripreme u Antaliji

U poslednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su ukrajinski Lavov, rezultatom 1:0 (0:0). Pobedonosni gol za “crvene” postigao je Nikola Kovačević posle kornera u 65. minutu, nakon što je iz drugog pokušaja uspeo da pošalje loptu u mrežu ukrajinskog tima. Kragujevački superligaš je bazični deo priprema u Antaliji okončao bez pretrpljenog poraza, sa dve pobede i tri remija iz pet odigranih utakmica.

Kragujevčani su u prvoj proveri odigrali bez golova sa ruskom ekipom SKA iz Rostova na Donu, a potom su u jednoj izuzetno uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici remizirali sa poljskom Vislom Ploh (2:2).

Usledio je novi remi, ovoga puta u duelu sa bugarskim Spartakom iz Varne (1:1), dok su prvu pobedu na pripremama u Antaliji učenici trenera Zorana Milinkovića zabeležili u susretu sa još jednim bugarskim timom, Maricom 1921 iz Plovdiva (1:0).

Možda i najbolju partiju Kragujevčani su pružili u završnoj proveri protiv ukrajinskog Lavova.

“Crveni” su duel sa Ukrajincima počeli u sledećem sastavu: Lukić, Andrić, Gajić, Varjačić, Blagojević, N. Kovačević, Milisavljević, Ilić, Jovanović, Mirić, Ubiparip, a u drugom poluvremenu priliku je dobio i Miloš Brnović, koji je zamenio Sašu Jovanovića.

Dobro izdanje na današnjoj utakmici fudbaleri kragujevačkog superligaša uspeli su da krunišu u 65. minutu, kada je posle udarca iz ugla Nikola Kovačević zahvatio loptu glavom, ona je samoj gol liniji pogodila nekog od igrača ukrajinskog tima i odbila se ponovo do Kovačevića, koji iz drugog pokušaja pogađa željeni cilj.

Kragujevčani su tako na najbolji mogući način okončali svoj dvonedeljni boravak u Antaliji.

Puni lepih utisaka i povišenog samopouzdanja, fudbaleri Radničkog 1923 sutra se vraćaju za Kragujevac, gde ih očekuje završni deo priprema za nastavak sezone u Linglong Tajer Super ligi Srbije.