Prvi trijumf „crvenih“ u Antaliji

Nakon tri uzastopna remija, fudbaleri kragujevačkog superligaša konačno su zabeležili prvi trijumf na pripremama u Antaliji, i to u susretu sa bugarskom Maricom 1921 iz Plovdiva. “Crveni” su slavili sa minimalnih 1:0 (0:0), a gol odluke postigao je Nikola Ristović u 60. minutu.

Radnički 1923 je na ovoj utakmici nastupio u kombinovanom sastavu, sa samo dve izmene u drugom poluvremenu. Očigledno da je strateg Kragujevčana Zoran Milinković želeo da sačuva glavninu svojih snaga za sutrašnju proveru protiv ukrajinskog Ruh Lavova.

Bugarski tim bio je znatno bolji i konkretniji u prvih 45 minuta utakmice. Prvi se u izglednoj šansi pred golom Radničkog 1923 našao Avramov, koji je ostao sam na rubu peterca, ali je lopta nakon njegovog udarca pogodila Filipovića i odbila se izvan kaznenog prostora kragujevačkog tima.

Potom je Angelov šutirao sa ivice šesnaesterca preko gola, a isti igrač je iz slične pozicije desetak minuta kasnije uzdrmao prečku.

Na drugoj strani, fudbaleri kragujevačkog superligaša nisu uspeli da stvore bilo kakvu iole ozbiljniju priliku pred golom bugarskog tima u prvom delu utakmice.

Znatno bolju igru “crveni” su pružili u nastavku susreta. Maksimović je na samom startu drugog poluvremena propustio da kazni kardinalnu grešku Simeona Veševa, da bi potom pokušao i Miloš Vidović glavom, ali ni on nije bio precizan.

Mreža bugarske ekipe konačno se zatresla u 60. minutu. Bila je to akcija kao po koncu, koju je poveo kapiten Radničkog 1923 Stevan Kovačević odloživši loptu na desnu stranu ka novajliji Jankoviću. Usledila je povratna lopta za Ristovića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara, i to slabijom desnom nogom, primorao protivničkog golmana na kapitulaciju.

Propustili su Kragujevčani u finišu susreta nekoliko prilika da pobedu učine ubedljivijom. Nabolju je imao Đorđe Maksimović, koji u situaciji “jedan na jedan” nije uspeo da nadmudri golmana bugarskog tima. Mogao je potom i Ristović po drugi put da se upiše u listu strelaca, ali je njegov udarac bravuroznom paradom osujetio čuvar mreže ekipe iz Plovdiva.

Kragujevački superligaš je ovu utakmicu počeo u sledećem sastavu: Raičević, Milanović, Filipović, Janković, Pecelj, M. Vidović, U. Vidović, Kovačević, Ristović, Maksimović, Burmaz. Šansu su u drugom poluvremenu dobili golman David Spasojević i defanzivac Ognjen Lakićević.

“Crvene” sutra očekuje poslednja provera na pripremama u Antaliji, protiv ukrajinske ekipe Ruh Lavov.