Radnički 1923 remizirao sa Sutjeskom u drugoj proveri na Zlatiboru

U drugoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru, fudbaleri Radničkog 1923 su na stadionu “Švajcarija” remizirali sa crnogorskim vicešampionom, ekipom Sutjeske iz Nikšića – 1:1 (1:0). Vasilije Đurić je doneo prednost “crvenima” u ranoj fazi utakmice, ali su Nikšićani u samom finišu uspeli da poravnaju rezultat pogotkom Brazilca Firminja iz jedanaesterca.

Duel sa aktuelnim vicešampionom i osvajačem Kupa Crne Gore predstavljao je odličan test za Joksimovićeve izabranike, koji polako privode kraju svoju prvu nedelju priprema na Zlatiboru. Baš kao i na prethodnoj utakmici protiv Arsenala iz Tivta, šansu su i ovoga dobili maltene svi prisutni igrači, izuzev povređenog Miloša Ristića i mladog reprezentativca Nikole Miličića, koji ima zdravstvenih problema. Ekipi su se u međuvremenu priključili mladi Luka Milojević, kao i stameni štoper Filip Ivanović, kome je, podsetimo, istekao ugovor sa kragujevačkim klubom na kraju protekle sezone.

Šumadinci su odlično otvorili utakmicu i već nakon osam minuta igre došli su do prednosti. Stefan Čolović je još jednom pokazao kakav je dribler, uspeo je prođe između dvojice protivničkih igrača i pošalje loptu na ivicu peterca gde je spreman kao puška čekao Vasilije Đurić, koji preciznim prizemnim udarcem iz prve pogađa donji desni ugao gola ekipe iz Nikšića.

Imali su Kragujevčani u nastavku utakmice nekoliko zrelih prilika da uvećaju stečeni kapital. Najbolju je propustio Žofri Činedu sredinom drugog poluvremena, kada iz neposredne blizine nije uspeo da pošalje loptu u protivničku mrežu.

Kazna za ovaj veliki promašaj Šumadincima je na naplatu stigla u 87. minutu. Ivanović je u pokušaju da otkloni opasnost pred golom svog tima zakačio jednog od igrača Sutjeske, što nije promaklo glavnom arbitru, koji je odmah pokazao na “belu tačku”. Siguran sa jedanaest metara bio je Brazilac Firminjo za konačnih 1:1.

“Crveni” su utakmicu počeli u sledećem sastavu: Leković, Simović, Mitrović, Adžić, Pecelj, M. Vidović, Zorić, Čolović, Đurić, Bevis i Činedu. U drugom poluvremenu priliku su dobili i: Mladenović, Tomović, Ivanović, Malić, Grbović, U. Vidović, Milojević, Jovanović, Krajišnik i Gluščević.

Narednu proveru kragujevački superligaš imaće u četvrtak, 6. jula, protiv malteškog Balzana.