Fudbaleri Radničkog 1923 pobedom otvorili drugi deo priprema na Zlatiboru

Kragujevački superligaš pobedom je započeo drugu fazu letnjih priprema za novu sezonu u Mozzart Bet Superligi Srbije. „Crveni“ su juče u svom prvom test meču na Zlatiboru savladali ekipu Arsenala iz Tivta sa 2:1 (1:0), upisavši tako svoj drugi trijumf u pripremnom periodu.

Duel sa četvrtoplasiranim timomom crnogorskog prvenstva predstavljao je odličan uvodni test za izabranike trenera Dejana Joksimovića, koje u narednih četrnaest dana očekuje završno brušenje forme za novu sezonu. Baš kao i na prethodnoj kontrolnoj utakmici protiv kruševačkog Napretka na „Čika Dači“, strateg „crvenih“ je i ovoga puta pružio šansu svim raspoloživim igračima, sa izuzetkom golmana Lazara Raičevića i novajlije Miloša Ristića, koji se u međuvremenu požalio na povredu.

Kragujevčani su posle nepunih dvadeset minuta igre uspeli da otključaju bravu svog rivala, nakon što je novajlija Slobodan Simović upotrebljiv centaršut Stefana Čolovića uspeo da pretvori u vodeći pogodak.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 57. minuta, kada su Tivćani iskoristili smušenost u odbrani „crvenih“ i pogotkom Goluba došli su do rezultatskog egala. Međutim, samo desetak minuta kasnije Luka Zorić je sjajnom reakcijom nakon kornera obezbedio trijumf kragujevačkom timu.

Radnički 1923 je utakmicu počeo je u sledećem sastavu: Leković, Simović, Tomović, Grbović, Pecelj, M. Vidović, Krajišnik, Čolović, Bevis, Milunović, Činedu. U nastavku su šansu dobili i: Mladenović, Miličić, Mitrović, Adžić, Milić, U. Vidović, Zorić, Jovanović, Đurić, Gluščević.

Narednu proveru kragujevački superligaš imaće u subotu, 1. jula, kada će odmeriti snage sa crnogorskim vicešampionom, ekipom Sutjeske iz Nikšića.