Prvi trijumf Grošničana, novi poraz Arsenala

U 4. kolu zone “Morava“, Slavija, Vodojaža i Šumadija 1903 ostvarili su pobede, dok su Sloboda iz Donjih Grbica i Arsenal doživeli nove neuspehe.

Iskusna ekipa Slavije ostvarila je još jednu pobedu na svom terenu. Gradski rival Sloboda nije im bio dorastao rival. Bresničani su pružili veoma dobru partiju, a posebno su se istakli, iako nisu bili strelci Kovačević i Vukojičić.

Igralište: Slavije
Gledalaca: 400
Sudija: Marko Vasović (Kragujevac)
Žuti kartoni: Kovačević, Mimović, Stefanović (Slavija), Alimpijević, Kočić, Miletić (Sloboda)
Strelci: 1:0 Stoilović 43, 2:0 Matejić 77.iz jedanesterca, 3:0 M.Ilić u 85.minutu.

SLAVIJA: Petrović, Stoilović, Mimović (Ristić), Vukojević, Tomović, Krstić, Vukojičić (Pešić), M.Ilić, U.Đorđević, Matejić (Stefanović), Kovačević.

SLOBODA: Stepanović, Milošević, M.Nikolić, Alimpijević, Jokić, Jovanović, N.Bajović (Matić), Slavković, N.Đorđević, Kočić, Milojević (F.Bajović).

Igrač utakmice: Lazar Kovačević (Slavija).

PRVA POBEDA VODOJAŽE

Tek u četvrtoj prvenstvenoj utakmici Vodojaža je uspela da dođe do prve pobede, a strelac je bio M. Despotović u 62.minutu utakmice, dok gosti iz Mrčajevca mogu žaliti za brojnim prilikama za gol.

GROŠNICA
Igralište: Vodojaže
Gledalaca: 150
Sudija: Miloš Miletić (Godačica)
Žuti kartoni: Nešković, Milivojević (Vodojaža), Sazdov, Mijatović (Orlovac)
Crveni karton: Aleksandrić (Orlovac) u 61.minutu.
Strelac: 1:0 M. Despotović u 62.minutu.

VODOJAŽA: D.Vranić, Petrović, Đokić, Grujović (Milivojević), Rakić, M.Vranić, Nešković, Luković, Joksimović (Radojičić), M.Despotović, Stević (D.Despotović).

ORLOVAC: Nikolić, Aleksandrić, Jovanović (Simić), Ivanović, Avramović, Nešić, Mijatović, Tutanović (Pavlović), Sazdov (Šarac), Bjelopavlović, Vasilić.

Igrač utakmice: Ognjen Nešković (Vodojaža)

JOŠ JEDAN PORAZ ARSENALA

Nakon miroljubivog poluvremana, u nastavku su gosti iz Gornjeg Milanovca uz pomoć trostrukog strelca Dragojevića uspeli ubedljivo da slave, najviše zahvaljujući igraču više, pošto je u 75.minutu isključen štoper Kuč.

Palilulci su oštećeni za nedosuđeni penal, a sve je kulminiralo isključenjem trenera Buzića zbog nezadovoljstva odlukama sudije Vujovića.

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 100
Sudija: Nikola Vujović (Kraljevo)
Žuti kartoni: Kuč, Ilić (Arsenal), Živković (Takovo)
Crveni kartoni: Kuč (Arsenal) 75, Buzić trener Arsenala u 81.minutu.
Strelci: 0:1 Dragojević 52, 0:2 Dragojević 77, 0:3 Dragojević u 78.minutu.

ARSENAL: Filipović, Radojević, Tomović, Antić, Bošnjaković, Kuč, Ilić, Stević, Tošović (Otović), Stefanović (Prodanović), Simić (Petrović).

TAKOVO: S.Milenković, Nikolić, Filipović, Marković, Milovanović, Vujičić, Milošević (Nikić), Vukomanović, Dragojević (Strizović), Živković, Mijatović (Martinović).

Igrač utakmice: Filip Dragojević (Takovo)

NOVA POBEDA ŠUMADIJE 1903

Od brojnih gol šansi Šumadija je realizovala samo onu u 18.minutu kada je centar šut Rakića omaleni Živić znao da pretvori u gol. U 62.minutu M.Hot dobio je direktan crveni karton, ali tu brojčanu prednost Kragujevčani nisu znali da materijalizuju.

Stadion: Bubanj
Sudija: Dušan Armuš (Gornji Milanovac)
Žuti kartoni: Rakić (Šumadija 1903), Tutuć, A.Hot (Tutin)
Crveni karton: M. Hot (Tutin) u 62.minutu.
Strelac: 1:0 Živić u 18.minutu.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Beloica, Knežević, Nikolić, Komatina, M.Milosavljević, Živić (S.Milosavljević), Dimitrijević, Tankosić (Blagojević), Simić, Rakić.

TUTIN: Herić, M.Hot, Ahmatović, Dacić (Salković), Tutić, Pandrc, Gusinac, Čuljević, Otašević, A.Hot, Džudžević.

Igrač utakmice: Dejan Knežević (Šumadija 1903)

Ovom pobedom Šumadija 1903 je popravila svoje izglede da ostane u borbi za prvo mesto i posle četvrtog kola, za vodećim Poletom zaostaje samo bod i zauzima treće mesto sa devet bodova, koliko ima je Mokra gora iz Zbinog potoka na drugom mestu. U ostalim susretima četvrtog kola Zone “Morava” postignuti su sledeći rezultati: Mokra gora – Karađorđe (Ribnica kod Kraljeva) 3:1, Metalac (Kraljevo) – Trepča 1:0, Dragačevo – Rudar 1:1 i Omladinac (Novo Selo) – Polet (Trbušani) 1:1.

Pored Šumadije 1903, dobra plasman, u prethodna četiri kola, ostvarila je i Slavija, koja je do sada osvojila osam bodova i zauzima četvrto mesto na tabeli Zone “Morava”, Vodojaža je na 10. mestu sa pet bodova. Novajlija u Ligi ekipa Arsenala ima samo jedan bod i zauzima pretposlednje mesto na tabeli.

U narednom kolu sastaju se: Polet (T) – Metalac (K) Takovo – Omladinac (NS), Rudar – Arsenal, Tutin – Dragačevo, Orlovac – Šumadija 1903, Sloboda (DG) – Vodojaža, Karađorđe – Slav ija i Trepča – Mokra gora.

Izvor: Željko Marinković