Prvenac Radničkog u Ivanjici (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su prvu prvenstvenu pobedu u Superligi. Nakon dva remija, izabranici trenera Kuzeljevića nadigrali su Javor u Ivanjici sa 4:2, poluvreme 2:0.

Domaćin je silovito krenuo kako bi prvi stigao do vođstva. Kragujevčani su odlično odolevali, a već posle 30 minuta došli su i do prednosti kada je mladi Filip Kostić protutnjao kroz levu stranu odbrane domaćih i savladao Nikolića. U nastavku Radnički još bolji, a Javor u podređenom položaju. Samo četiri minuta kasnije nakon kornera, kapiten Milošević loptu sporvodi iza nemogoćnog Nikolića za 2:0.

Ivanjičani su u drugom delu krenuli na sve ili ništa, ali već posle 5 minuta bili su primorani da ponovo vade loptu iz svoje mreže. Ponovo je Kostić odlično prošao, centrirao ka Spaleviću, ovaj je loptu propustio Ivanu Petroviću, koji je postigao prvenac u dresu “đavola“, za kapitalnu prednost, od 3:0.

Igrači Radničkog su se nakon trećeg gola povukli i prepustili terensku inicijativu domaćima. Domaćin je preko Živorada Mišića smanjio u 72. minutu na 3:1. Sedam minuta pre kraja utakmice golman Čančarević je bio neoprezan u svom šesnaestercu, sudija Jovanetić pokazao je na “belu tačku“. Rendulić je bio precizan sa penala i smanjio na 3:2. Već u sledećem napadu Radnički otklanja svaku dilemu. Spalević je odlično uposlio Miloškovića, čime je postavljen i konačan rezultat ove utakmice 4:2.