Preokret za četiri minuta

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju novosadskoj Vojvodini u utakmici 14. kola Linglong Super lige Srbije – 1:3 (1:0). Kragujevčani su prvi došli do prednosti preko Veljka Trifunovića, ali su Novosađani sa dva brza gola početkom drugog dela utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist, da bi potom trijumf osigurali pogotkom kapitena Čovića sa “bele tačke”.

Kragujevački superligaš je u Novi Sad doputovao u “okrnjenom” sastavu, bez povređenog Marka Mirića, suspendovanog Alekse Damjanca, kao i trojice igrača koji su u izolaciji zbog kovid infekcije (Miloš Vidović, Đorđe i Saša Jovanović).

U ekipu se vratio oporavljeni Nemanja Tomić, koji je poneo i kapitensku traku na današnjoj utakmici, dok se po prvi put u sezoni među stativama našao mladi Ognjen Lukić, koji je zbog teže povrede zarađene još tokom pripremnog perioda propustio protekli deo prvenstva.

U startnoj postavi našao se i visoki defanzivac Milan Milanović, koji je na ovoj utakmici činio štoperski tandem sa Stefanom Filipovićem, Uroš Blagojević je ovoga puta dobio prednost u odnosu na Ognjena Lakićevića na poziciji levog beka, dok je kao iznuđeno rešenje na mestu desnog beka zaigrao Igor Vićentijević. Uroš Vidović i Dragoljub Srnić zauzeli su centralna mesta u manevru, dok su Veljko Trifunović i Nemanja Dragutinović dejstvovali tik iza najisturenijeg Borisava Burmaza.

Prvo poluvreme nije donelo previše sadržajnu igru. Obe ekipe su nastojale da iz brze tranzicije dođu u priliku za postizanje pogotka, a prva takva šansa ukazala se Novosađanima u 3. minutu, kada je Mrkaić udarcem sa ivice šesnaesterca pokušao da iznenadi Lukića, koji je izbacio loptu preko prečke.

Još bolju priliku da dođe do vođstva domaćin je imao u 17. minutu. Vukadinović je ubacio loptu sa leve strane, ona je prošla sve igrače na prvoj stativi i došli do Jeličića, koji sa tri metra ne uspeva da pogodi prazan gol Radničkog 1923.

Došli su potom i Kragujevčani do daha i zapretili preko Tomića, dok je na drugoj strani Vukadinovićev udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio sigurni Lukić.

Tekao je 34. minut, kada je Dragoljub Srnić osvojio loptu na protivničkoj polovini terena i prosledio je do Nemanje Tomića, koji je idealno uposlio brzonogog Veljka Trifunovića, kome je preostalo da dobro odmernim udarcem sa nekih sedam-osam metara matira čuvara mreže Vojvodine Nikolu Simića.

Kragujevčani proslavljaju vodeći pogodak Trifunovića

Bio je to pravi šok za domaćina, koji se nije nadao ovakvom epilogu prvog dela susreta. Petnaestominutna pauza očigledno je dobro došla fudbalerima Vojvodine da se presaberu i da sa mnogo više žustrine uđu u nastavak utakmice.

Već posle tri minuta igre u drugom poluvremenu, Novosađani dolaze do rezultatskog poravnanja i to sjajnim pogotkom Vukadinovića, koji je kao iz katapulta “raspalio” sa nekih osamnaest metara i pocepao mrežu kragujevačkog tima.

Četiri minuta kasnije mladi Lukić bio je primoran da ponovo vadi loptu iz svoje mreže. Posle gužve pred golom Kragujevčana i pogođene prečke od strane Mrkaića, Veljko Simić donosi potpuni preokret novosadskom timu.

Veljko Simić (crveno-beli dres) doneo je ekipi Vojvodine rezultatski preokret

Mogao je i izuzetno talentovani Mirko Topić da se upiše među strelce u 56. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca sa ivice šesnaesterca pogodila stativu.

Ulazak hitronogog Aleksandra Varjačića, koji je juče stao na “ludi kamen”, uneo je malo živosti u igru Radničkog 1923, da bi pokušaj Nemanje Tomića iz slobodnog udarca u 64. minutu pokazao da Šumadinci nemaju nameru da istaknu “belu zastavu”.

I taman kada je delovalo da su se Kragujevčani konačno konsolidovali i uspostavili balans na terenu, Vojvodina postiže i treći gol. Zukić je poslao odličnu loptu u prostor za Simića, koga ruši golman Radničkog 1923 Ognjen Lukić, a epilog svega bio je kazneni udarac, koji je u pogodak pretvorio kapiten novosadskog tima Nemanja Čović.

Tada je već postalo jasno da Šumadinci klize ka trećem uzastopnom porazu. Novosađani su u finišu susreta propustili par prilika da pobedu učine još ubedljivijom, a uspeli su da postignu i gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Kragujevčani su tako produžili seriju poraza i nastavili sa poniranjem na tabeli. Trenutno se ekipa sa “Čika Dače” nalazi na dvanaestoj poziciji sa četrnaest osvojenih bodova.

Naredni prvenstveni izazov “crveni” će imati kroz sedam dana, kada će na svom terenu ugostiti šampiona Srbije, ekipu Crvene zvezde.

VOJVODINA – RADNIČKI 1923 3:1 (0:1)

NOVI SAD
“Karađorđe”.
Sudija: Milan Stefanović (Beograd).
Pomoćnici: Miloš Miškeljin (Beograd), Milorad Jovanović (Ljig).
Strelci: Vukadinović u 48, Simić u 52. i Čović iz jedanaesterca u 69. minutu za Vojvodinu, a Trifunović u 34. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Stevanović, Devetak, Čović, Maksimović (Vojvodina), Burmaz, Trifunović, Dragutinović, Lukić (Radnički 1923).

VOJVODINA: N. Simić, Bjeković, Jeličić, Stevanović, Devetak, Topić, Maksimović (od 90. Miletić), Vukadinović (od 71. Bastajić), Čović, V. Simić (od 90. Novevski), Mrkaić (od 62. Zukić).

RADNIČKI 1923: Lukić, Vićentijević (od 88. Ristović), Blagojević, Milanović, Filipović, Vidović, Srnić, Tomić (od 75. Ilić), Dragutinović (od 60. Varjačić), Trifunović, Burmaz (od 75. Maksimović).